Mimořádné akce

pondělí 14. 11. 9:30 Mše svatá
úterý 15. 11. 14:00 Šipky
pátek 18. 11. 9:30 Domovské kino
úterý 22. 11. 9:30 Jóga pro seniory
čtvrtek 24. 11. 14:00 Kateřinská zábava
pátek 25. 11. 10:00 Hudební vystoupení ZUŠ Hranice
pondělí 28. 11. 9:30 Mše svatá
úterý 29. 11. 14:00 Šipky
středa 30. 11. 9:30 AZ - kvíz

Pravidelný program

pondělí13:45 filmový klub
úterý14:00 sportovní hry
středa13:45 poslech lidové hudby
čtvrtek13:30 filmový klub
pátek15:30 mše svatá

Každodenní aktivity: vysílání televize Jitřenka, zájmová a individuální činnost obyvatel, skupinové činnosti, počítačová klubovna pro obyvatele, individuální vycházky do okolí Domova seniorů.


Časopis ECHO


Upozornění

Vážené dámy, vážení pánové,

protože vám chceme zachovat co nejdostupnější kontakt s vašimi nejbližšími, chtěli bychom vás požádat, abyste svou návštěvu odložili v případě, že u sebe pozorujete i mírné respirační příznaky (rýma, kašel, zvýšená teplota) nebo jste v přímém kontaktu s osobou, u které probíhá akutní respirační onemocnění.

Můžeme vám zprostředkovat také videohovor.

Děkujeme za pochopení.


Protiepidemická opatření

Vážené dámy, vážení pánové,

chtěli bychom Vám oznámit, že od 25. července 2022 je vyžadována při každé Vaší návštěvě uvnitř DS Hranice ochrana dýchacích cest pomocí respirátoru třídy FFP2. Důležité je správné nasazení ochrany dýchacích cest se zakrytím dutiny ústní a okolí, včetně nosu.

Také prosím dbejte na důkladné mytí rukou a hygienickou dezinfekci rukou pomocí automatických dávkovačů umístěných u všech pokojů na chodbách.

V případě nutnosti, kdy u sebe nemáte respirátor, požádejte prosím personál o jeho vydání. Několik následujících dnů, Vám budeme takto vycházet vstříct.

Toto upozornění je vydáno na základě doporučení KHS Olomouc, ze dne 21. 7. 2022.

Děkujeme Vám za spolupráci, která snad pomůže ponechat DS Hranice otevřený pro návštěvy.


Den otevřených dveří

Vážené dámy, vážení pánové,

chtěli bychom Vás informovat, že od května opět pořádáme v našem zařízení Dny otevřených dveří, a to každou první středu v měsíci. V době od 10 do 17 hod. se vám budou věnovat pracovníci sociálního a zdravotního úseku, aby zodpověděli vaše dotazy a případně vás provedli společnými prostorami domova.

Svou návštěvu si můžete dopředu objednat v kanceláři sociálních pracovníků – tel. 581 650 207, 581 650 239. Dny otevřených dveří jsou určeny nejen zájemcům o sociální službu, ale také blízkým našich uživatelů služby.

Těšíme se na setkání.


Co se u nás dělo

Cimbálovka Bukovinka

Cimbálová muzika Bukovinka nám zahrála v sobotu 12. listopadu. Během vystoupení kapely jsme si poslechli řadu oblíbených moravských lidovek, které jsme si s muzikanty zazpívali.

12.11.2022

Posezení v Kavárně

Posezení v domovské Kavárně nám zpříjemnilo odpoledne v úterý 8. listopadu. Pochutnali jsme si na kávě a čerstvě upečených moučnících a k dobré náladě nám vyhrávalo duo Srdíčko.

8.11.2022

Vystoupení Karla Kekešiho

Společné zpívání s doprovodem tahací harmoniky jsme si užili v úterý 1. listopadu, kdy nás opět navštívil Karel Kekeši. Ani tentokrát nechyběla řada známých lidovek.

1.11.2022

Dušičková mše

Na obyvatele i zaměstnance našeho Domova, kteří nás opustili, jsme zavzpomínali v pondělí 31. října na Dušičkové mši ve velké společenské místnosti. Tichou vzpomínku svým blízkým jsme pak mohli věnovat i v domovské kapličce, kde se nacházelo pietní místo za všechny zesnulé.

31.10.2022

Lampiónový průvod

Na lampiónový průvod jsme vyrazili ve čtvrtek 27. října. Na cestu nám svítily lampióny, které si senioři sami vyrobili. Cílem naší cesty byla velká společenská místnost, kde jsme společně poseděli, připomněli si tradici lampiónových průvodů i oslavu vzniku samostatného československého státu a ...

27.10.2022

Turnaj v šipkách Správná trefa

První místo vybojovali naši sportovci na 16. ročníku turnaje v hodu v šipkách Správná trefa, který pořádal náš Domov ve čtvrtek 20. října. Turnaje se dále zúčastnili senioři z Pavlovic, Prostějova, Přerova a Radkovy Lhoty. O prvenství v soutěži se zasloužili pánové Petr Stržínek, Jan Číhal a Vilém ...

20.10.2022

Vystoupení Srdíčka

Oblíbené lidovky jsme si zazpívali společně s duem Srdíčko, které nás potěšilo svým pěveckým vystoupení a hrou na tahací harmoniku v úterý 18. října.

18.10.2022

Výlet na poutní místo

Výlet na oblíbené poutní místo Panna Maria ve skále jsme podnikli v úterý 11. října. Zde jsme si popovídali o historii tohoto místa, napili jsme se pramenité vody, která vyvěrá ze skály, a zapálili jsme u Panenky Marie svíčky. Poté jsme poseděli a občerstvili se v nedaleké restauraci. Výlet se všem ...

11.10.2022

Předávání panenek v nemocnici

Tradičního předávání panenek pro malé pacienty na Dětském oddělení Nemocnice Hranice se v pondělí 10. října zúčastnily obyvatelky našeho Domova, které se dlouhodobě podílejí na jejich výrobě. Zde se setkaly se zástupci Společenského klubu Panenka, který akci zaštiťuje, a se zaměstnanci dětského ...

10.10.2022

Vystoupení dua Harmony

Mix populárních písniček zazněl na vystoupení dua Harmony, které k nám zavítalo v pondělí 3. října. Strávili jsme tak příjemné odpoledne při muzice.

3.10.2022

Promítání fotografií

Se svou fotografickou tvorbou nás ve čtvrtek 22. září seznámil Mgr. Karel Machyl. Ve velké společenské místnosti nám promítnul své snímky, které vystavuje ve dvoraně hranického zámku, a rovněž jsme se podívali i na jeho fotografie nočních Hranic. Promítání doprovodil poutavým vyprávěním.

22.9.2022

Návštěva Galerie M+M

Výstavu Třetí salon výtvarníků jsme navštívili ve čtvrtek 22. září v místní Galerii M+M. Vedle obrazů, fotek či šperků amatérských umělců jsme zde zhlédli i rukodělné výrobky obyvatel našeho Domova. Milou společnost nám zde navíc dělaly studentky hranické Střední lesnické školy a na závěr nás ...

22.9.2022

Ukončení léta

Ukončení léta s Hudeckou muzikou Franty Kopeckého jsme si užili v úterý 20. září. Ve velké společenské místnosti jsme si během vystoupení poslechli řadu krásných lidovek, společně jsme si je zazpívali a pochutnali na nabídnutém občerstvení. Odpoledne s dobrou muzikou nás všechny moc potěšilo.

20.9.2022


Napsali o nás

Koledníci nám letos zahrají pod okny, říká ředitelka hranického Domova seniorů

Zatímco jarní vlnu koronavirové pandemie hranický Domov seniorů zvládl, letošní podzim se hluboce vryje do paměti nejen klientům, jejím rodinným příslušníkům, ale také zaměstnancům a všem, kteří podali domovu pomocnou ruku v té největší krizi. Covidem-19 se zde nakazila jedna třetina klientů z 215, ...

24.12.2020    Zdroj: Hranický deník

V hranickém domově seniorů pomáhají vojáci, desítky nemocných budou stěhovat

Domovu pro seniory v Hranicích, kde je nyní čtyřicet pět klientů s nákazou novým typem koronaviru, a výrazně vzrostla i nemocnost personálu, přispěchali na pomoc vojáci ze spojovací roty zdejší 7. mechanizované brigády. Pomáhají s úklidem, zapojují se do běžných činností a podle ředitelky domova ...

20.10.2020    Zdroj: Hranický deník

Den otevřených dveří v DS Hranice

Bohatý doprovodný program zpestřil Den otevřených dveří, který pořádal v úterý 8. října od 10 hodin hranický Domov seniorů v rámci Týdne sociálních služeb.

22.10.2019    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů láká na prohlídku

Zajímavý program připravují na Den otevřených dveří v hranickém Domově seniorů.

7.10.2019    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů letos prošel rekonstrukcí za téměř pět milionů korun

Hranice – Po úpravách vnějšího vstupního prostoru, které proběhly v první polovině roku, nyní došlo k modernizaci vytápění a také k instalaci protipožárního systému. Náklady na všechny tyto opravy se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

15.11.2016    Zdroj: Hranický deník

V domově seniorů oslavili velké životní jubileum, Marie Kalužová má sto let

Hranice – Dožít se sta let se mnoha lidem nepoštěstí. Paní Marii Kalužové z hranického Domova seniorů ano. Popřát k významnému jubileu jí přišla rodina, zaměstnanci domova i starosta.

23.3.2016    Zdroj: Hranický deník

Vánoční strom se rozsvítí u Domova seniorů

Hranice – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin u hranického Domova seniorů. Slavnostní událost doprovodí pěvecké vystoupení členek sboru Cantabile. Chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

30.11.2015    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů: Jezdíme na kole všichni, proč se nezapojit do soutěže

Hranice – Akce „Do práce na kole" už vypukla. Pozadu nezůstaly ani dva kolektivy z Hranic, každý po pěti lidech. Jako úplně první se do soutěže zapojil Domov seniorů a po něm následoval Městský úřad ve spolupráci s Městskou policií Hranice.

16.5.2015    Zdroj: Hranický deník

Hranický Domov seniorů už dávno není smutným místem, říká jeho ředitelka

Hranice – Domov seniorů Hranice slavil v pátek 27. března třicet let od svého založení. Nejen o tom, jak vypadaly oslavy si Přerovský a hranický deník povídal s ředitelkou Simonou Hašovou, která je ve funkci rok a půl.

1.4.2015    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Hraničtí senioři si zazpívali lidovky s dívčím sborem

Hranice – Usměvavé tváře i zaujetí bylo možné vidět v neděli v Domově seniorů v Hranicích. Oderský sbor Datio nejprve zazpíval na dvou po sobě jdoucích mších v kostele, poté potěšil Domov seniorů, kde předvedl své hudební umění ve dvě hodiny v neděli 15. února.

16.2.2015    Zdroj: Hranický deník