Mimořádné akce

pátek 13. 9. 17:00 vernisáž výstavy Salon starších výtvarníků v galerii M+M
úterý 17. 9. 15:00 Hudební vystoupení p. Čočkové a p. Knápka
středa 25. 9. 10:00 Zábavné dopoledne se společenskými hrami
úterý 8. 10. 10:00 Den otevřených dveří s doprovodným programem
čtvrtek 10. 10. 15:00 vystoupení dobrovolných hasičů z Milenova
pátek 11. 10. 10:00 návštěva výstavy Pro radost a potěšení 2019 v Lipníku
úterý 15. 10. 15:00 slavnostní předání panenek pro děti v Nemocnici Hranice
středa 16. 10. 9:00 burza oblečení
pátek 25. 10. 10:00 hudební vystoupení žáků ZUŠ Hranice

Pravidelný program

pondělí13:45 filmový klub
úterý14:00 sportovní hry
středa13:45 poslech lidové hudby
čtvrtek13:30 filmový klub
pátek15:30 mše svatá

Každodenní aktivity: vysílání rádia Jitřenka, zájmová a individuální činnost obyvatel, skupinové činnosti, počítačová klubovna pro obyvatele, individuální vycházky do okolí Domova seniorů.


Časopis ECHO


Dotazník spokojenosti

Vážení návštěvníci našeho Domova,

k tomu, aby naše služba mohla poskytována co nejkvalitněji, potřebujeme znát Váš názor. Můžete proto využít možnosti vyjádřit své poznatky, přání i připomínky prostřednictvím Dotazníku spokojenosti, který najdete v záložce Dokumenty. Vyplněný formulář nám můžete zaslat elektronicky na e-mail info@domovsenioruhranice.cz, nebo poštou na adresu našeho Domova, případně jej můžete vložit do schránek určených pro podávání námětů, přání a stížnosti rozmístěných ve všech ubytovacích poschodích Domova a ve vestibulu.

Děkujeme Vám za Vaši spolupráci.


Domov seniorů Hranice získal Značku kvality

Domov seniorů spolu s Domovem se zvláštním režimem byl oceněn Značkou kvality, kterou uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Přidělenými pěti hvězdami tak dosáhl nejvyššího možného hodnocení. Slavnostního předávání ceny se účastnili rovněž zástupci zřizovatele Mgr. Ivo Lesák, místostarosta města Hranice a Mgr. Vojtěch Bušina, vedoucí odboru školství a sociálních věcí.

V rámci akreditace byla posouzena oblast ubytování, stravování, kultura, partnerství a péče. Cílem Značky kvality je poskytnout seniorům vstupujícím do sociální služby, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v domově očekávat.

Chtěla bych všem zaměstnancům velmi poděkovat za to, že svou náročnou práci vykonávají velmi svědomitě, pečlivě a laskavě s ohledem na individuální potřeby každého člověka.

Dosažený úspěch je nejen potěšující, ale i zavazující. Rádi bychom proto také v dalších dnech naplnili obsah slov A. Reponda: „Stáří nemá být koncem života, ale jeho korunou.“

Simona Hašová


Jedeme v tom společně

V letošním roce jsme se rozhodli zapojit do celostátní soutěže s názvem Jedeme v tom společně. Tento projekt vymysleli a organizují již třetím rokem v Domově seniorů Vrbno pod Pradědem. Cílem akce je motivovat seniory k pohybu, v tomto případě se jedná o jízdu na šlapadle či rotopedu, a také podpořit aktivizaci a společenské vazby klientů mezi sebou. Trasa je dlouhá 1800km, objedeme společně celou Českou i Slovenskou republiku. Startuje se hypoteticky na Pradědu, projíždí se městy Ostrava, Povážská Bystrica, Košice, Nitra, Bratislava, Brno, České Budějovice, Písek, Plzeň, Praha, Hradec Králové, Olomouc, a cíl je opět na Pradědu. Start je stanoven na datum 1.3.2018 v 10.00 hod a délka projektu je do konce dubna. Podrobnosti k celé akci naleznete na stránkách www.jedeme-spolecne.cz. Spolupracujícími subjekty ročníku 2018 jsou Výbor dobré vůle – nadace Olgy Havlové, europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, firma Marli – David Valach a Linda Dolečková, město Vrbno pod Pradědem, katedra informatiky UP Olomouc.

Protože je to pro nás a naše klienty první ročník, stanovili jsme si reálný cíl, a ten je, dokončit soutěž. Takže naše heslo zní: „ Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se! „


Stálá expozice Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla

V našem domově můžete shlédnout stálou expozici sochaře, kreslíře, výtvarného teoretika, básníka, ilustrátora a kritika Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla.

Ukázku z děl tohoto významného umělce naleznete na oddělní 4, ve 2. patře, pavilonu I.


Den otevřených dveří

Každou první středu v měsíci od 8 hod do 17 hod je u nás Den otevřených dveří, kdy máte možnost přijít si prohlédnout prostory a vybavení našeho Domova seniorů. V tento den je Vám k dispozici sociální pracovnice a také vedoucí oddělení sociální a zdravotní péče, které Vás provedou Domovem seniorů, poskytnou informace a zodpoví Vaše dotazy.

Den otevřených dveří je určen nejen pro žadatele o umístění do Domova seniorů, ale také pro rodinné příslušníky našich stávajících uživatel. Máte možnost konzultovat své dotazy se sociální pracovnicí a také s vedoucí úseku sociální a zdravotní péče.


Výstava Barvy života

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu Barvy života, která bude probíhat od 7. do 29. září 2017 v Galerii M+M.

Na výstavě představí své práce senioři z Hranicka, Kub seniorů Hranice, Prof. PaedDr. Zdeněk Přikryl, DAS Pavlovice, DD Prostějov, Sociální služby Lipník, DpS Radkova Lhota, Harmonia a Humanus Hlohovec (SR).

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 7. zaří 2017 v 15 hodin.


Žádost o spolupráci

V prostorách domova připravujeme pro naše obyvatele vzpomínkovou místnost, která bude zachycovat život před několika desetiletími.

Pokud nám můžete darovat nějaký dobový nábytek nebo doplněk, prosíme, pošlete svou nabídku spolu s fotografií na adresu info@domovsenioruhranice.cz. Děkujeme za pomoc


Co se u nás dělo

Přednáška o nevidomých

Přednášku o nevidomých jsme vyslechli ve čtvrtek 13. června. Do této tématiky nás zasvětila Kateřina Bednaříková. Ta nám rovněž předvedla speciální pomůcky pro nevidomé, které jsme si mohli osobně vyzkoušet.

13.6.2019

Návštěva Hlohovce

Na návštěvu partnerského slovenského města Hlohovec jsme vyrazili 12. června. Zde jsme se podívali do rekonstruovaného zámku, navštívili spřátelené Zariadenie pre seniorov Harmónia a zúčastnili se 9. ročníku přehlídky Malých javiskových foriem Empíria, na které své vypravěčské a divadelní umění ...

12.6.2019

Pohádkové vystoupení

Pohádkové vystoupení klientek Domova Větrný mlýn Skalička jsme zhlédli v pondělí 10. června. Vystupující si pro nás připravily představení o Machovi a Šebestové, které se všem líbilo. Na závěr jsme rovněž dostali vlastnoručně vyrobené dárečky.

10.6.2019

Oslavy 850 let Hranic

Na oslavy 850. výročí založení Hranic jsme zavítali v sobotu 8. června do centra města, kde se konal bohatý program. Poslechli jsme si zde středověkou hudbu a zhlédli drezúru koní. Poutavá byla rovněž ukázka historické bitvy.

8.6.2019

Výlet na sv. Hostýn

Tradiční výlet na sv. Hostýn jsme podnikli v pátek 7. června. Na oblíbeném poutním místě jsme se podívali do baziliky Nanebevzetí Panny Marie, občerstvili jsme se v restauraci a nakoupili suvenýry v tamních stáncích. Výlet se vydařil a všem se moc líbil.

7.6.2019

Kácení máje

Tradiční Kácení máje jsme si užili v pátek 31. května na domovské zahradě. K dobré pohodě nám vyhrávala Hudecká muzika Franty Kopeckého. V programu dále nechybělo vystoupení stepařek pod vedením paní Hlavinkové a krojovaných tanečníků z Hluzova a Černotína, kteří zatančili Českou besedu. ...

31.5.2019

Kouzelník Katonas

Kouzla a iluze jsme si vychutnali v pondělí 27. května. Zavítal za námi kouzelník Katonas, který nám dal nahlédnout do svého magického umění.

27.5.2019

Vystoupení dechového orchestru

Dechový orchestr pod vedením ředitele místní Základní umělecké školy Miroslava Smrčky nám zahrál v pátek 17. května. Skvělý výkon mladých hudebníků potěšil všechny posluchače ve zcela zaplněném společenském sále.

17.5.2019

Keramický model města

Keramické modely nejznámějších památek našeho města ozdobily od května posezení ve vestibulu našeho Domova. Výrobky zhotovili senioři při příležitosti letošních oslav 850. výročí založení Hranic.

1.5.2019

Stínové divadlo

Vystoupení studentů místní Střední lesnické školy nás potěšilo v úterý 5. března. Na jeho úvod nám zahráli ukázky loveckého troubení a pak již na nás čekalo stínové divadlo, během něhož studenti sehráli pověsti o sv. Hubertovi a vzniku Hranické propasti. Jejich vystoupení se nám moc líbilo.

5.3.2019

Přednáška o Poodří

O krásné přírodě Chráněné krajinné oblasti Poodří nám povyprávěl Jíří Hon, který si pro nás připravil v pondělí 4. března přednášku s názvem Poodří ve čtyřech ročních obdobích. Své vyprávění doprovodil promítáním svých fotografií. Na úvod rovněž se svou sestrou zahrál na klavír skladbu Slovanské ...

4.3.2019

Zábavné dopoledne

Dopoledne se společenskými hrami jsme si užili ve středu 27. února. Ve velké společenské místnosti jsme si zahráli známé hry jako, Člověče, nezlob se či šachy a zároveň jsme procvičili svou paměť při hádání známých osobností nebo hledání shodných obrázků.

27.2.2019

Rej masek

Masopustní veselí ovládlo v úterý 19. února náš Domov, kdy se několik našich zaměstnanců proměnilo v průvod masek s medvědem. Potěšili nás svým zpěvem a tanečky a rovněž nám nabídli čerstvě usmažené koblížky, které všem moc chutnaly.

19.2.2019


Napsali o nás

Domov seniorů letos prošel rekonstrukcí za téměř pět milionů korun

Hranice – Po úpravách vnějšího vstupního prostoru, které proběhly v první polovině roku, nyní došlo k modernizaci vytápění a také k instalaci protipožárního systému. Náklady na všechny tyto opravy se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

15.11.2016    Zdroj: Hranický deník

V domově seniorů oslavili velké životní jubileum, Marie Kalužová má sto let

Hranice – Dožít se sta let se mnoha lidem nepoštěstí. Paní Marii Kalužové z hranického Domova seniorů ano. Popřát k významnému jubileu jí přišla rodina, zaměstnanci domova i starosta.

23.3.2016    Zdroj: Hranický deník

Vánoční strom se rozsvítí u Domova seniorů

Hranice – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin u hranického Domova seniorů. Slavnostní událost doprovodí pěvecké vystoupení členek sboru Cantabile. Chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

30.11.2015    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů: Jezdíme na kole všichni, proč se nezapojit do soutěže

Hranice – Akce „Do práce na kole" už vypukla. Pozadu nezůstaly ani dva kolektivy z Hranic, každý po pěti lidech. Jako úplně první se do soutěže zapojil Domov seniorů a po něm následoval Městský úřad ve spolupráci s Městskou policií Hranice.

16.5.2015    Zdroj: Hranický deník

Hranický Domov seniorů už dávno není smutným místem, říká jeho ředitelka

Hranice – Domov seniorů Hranice slavil v pátek 27. března třicet let od svého založení. Nejen o tom, jak vypadaly oslavy si Přerovský a hranický deník povídal s ředitelkou Simonou Hašovou, která je ve funkci rok a půl.

1.4.2015    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Hraničtí senioři si zazpívali lidovky s dívčím sborem

Hranice – Usměvavé tváře i zaujetí bylo možné vidět v neděli v Domově seniorů v Hranicích. Oderský sbor Datio nejprve zazpíval na dvou po sobě jdoucích mších v kostele, poté potěšil Domov seniorů, kde předvedl své hudební umění ve dvě hodiny v neděli 15. února.

16.2.2015    Zdroj: Hranický deník

Správná trefa. Na turnaj v šipkách přijely do Hranic týmy z celého kraje

Hranice – Osmnáct hráčů, široká fanouškovská základna hranických reprezentantů a celkem šest zúčastněných seniorských domovů z Olomouckého kraje.

9.12.2014    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů plánuje další práce. Opraví vchod do budovy

Hranice – Doslova jen pár měsíců se klienti Domova seniorů v Hranicích těší z několika zbrusu nových prostorů a opravených zařízení. Už nyní ale vedení této hranické příspěvkové organizace uvažuje nad modernizací dalších částí budovy, ze které budou mít největší užitek opět samotní klienti.

8.11.2014    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Uživatelé Domova seniorů si užili prosluněnou olympiádu

Hranice – Zábava spojená se sportováním a společné venkovní posezení pod sluncem. I to bylo smyslem Domovské olympiády, která se ve čtvrtek dopoledne konala v Domově seniorů Hranice. Na celkem sedmi stanovištích poměřilo své schopnosti dvacet soutěžících.

22.5.2014    Zdroj: Hranický deník

Modernizace Domova seniorů je hotová. Má nové koupelny, výtahy i sál

Hranice – Domov seniorů v novém kabátu. Tak by se dala charakterizovat již dokončená modernizace tohoto hranického zařízení.

21.5.2014    Zdroj: Hranický deník