Mimořádné akce

středa 20. 6. 13:00 křížovky
pátek 22. 6. 10:00 Kavárna
středa 11. 7. 13:00 Zpívánky - společné domovské zpívání
středa 18. 7. 10:00 O životě hranické galeristky - povídání s Annou Musilovou
středa 25. 7. 13:00 křížovky
středa 1. 8. 13:30 Zpívánky - společné domovské zpívání
středa 8. 8. 13:00 křížovky
pátek 24. 8. 14:00 Domovský táborák
neděle 26. 8. 14:00 Prázdninování v parku Sady Čs. legií

Pravidelný program

pondělí13:45 filmový klub
úterý14:00 sportovní hry
středa13:45 poslech lidové hudby
čtvrtek13:30 filmový klub
pátek15:30 mše svatá

Každodenní aktivity: vysílání rádia Jitřenka, zájmová a individuální činnost obyvatel, skupinové činnosti, počítačová klubovna pro obyvatele, individuální vycházky do okolí Domova seniorů.


Časopis ECHO


Domov seniorů Hranice získal Značku kvality

Domov seniorů spolu s Domovem se zvláštním režimem byl oceněn Značkou kvality, kterou uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Přidělenými pěti hvězdami tak dosáhl nejvyššího možného hodnocení. Slavnostního předávání ceny se účastnili rovněž zástupci zřizovatele Mgr. Ivo Lesák, místostarosta města Hranice a Mgr. Vojtěch Bušina, vedoucí odboru školství a sociálních věcí.

V rámci akreditace byla posouzena oblast ubytování, stravování, kultura, partnerství a péče. Cílem Značky kvality je poskytnout seniorům vstupujícím do sociální služby, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v domově očekávat.

Chtěla bych všem zaměstnancům velmi poděkovat za to, že svou náročnou práci vykonávají velmi svědomitě, pečlivě a laskavě s ohledem na individuální potřeby každého člověka.

Dosažený úspěch je nejen potěšující, ale i zavazující. Rádi bychom proto také v dalších dnech naplnili obsah slov A. Reponda: „Stáří nemá být koncem života, ale jeho korunou.“

Simona Hašová


Jedeme v tom společně

V letošním roce jsme se rozhodli zapojit do celostátní soutěže s názvem Jedeme v tom společně. Tento projekt vymysleli a organizují již třetím rokem v Domově seniorů Vrbno pod Pradědem. Cílem akce je motivovat seniory k pohybu, v tomto případě se jedná o jízdu na šlapadle či rotopedu, a také podpořit aktivizaci a společenské vazby klientů mezi sebou. Trasa je dlouhá 1800km, objedeme společně celou Českou i Slovenskou republiku. Startuje se hypoteticky na Pradědu, projíždí se městy Ostrava, Povážská Bystrica, Košice, Nitra, Bratislava, Brno, České Budějovice, Písek, Plzeň, Praha, Hradec Králové, Olomouc, a cíl je opět na Pradědu. Start je stanoven na datum 1.3.2018 v 10.00 hod a délka projektu je do konce dubna. Podrobnosti k celé akci naleznete na stránkách www.jedeme-spolecne.cz. Spolupracujícími subjekty ročníku 2018 jsou Výbor dobré vůle – nadace Olgy Havlové, europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, firma Marli – David Valach a Linda Dolečková, město Vrbno pod Pradědem, katedra informatiky UP Olomouc.

Protože je to pro nás a naše klienty první ročník, stanovili jsme si reálný cíl, a ten je, dokončit soutěž. Takže naše heslo zní: „ Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se! „


Stálá expozice Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla

V našem domově můžete shlédnout stálou expozici sochaře, kreslíře, výtvarného teoretika, básníka, ilustrátora a kritika Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla.

Ukázku z děl tohoto významného umělce naleznete na oddělní 4, ve 2. patře, pavilonu I.


Den otevřených dveří

Každou první středu v měsíci od 8 hod do 17 hod je u nás Den otevřených dveří, kdy máte možnost přijít si prohlédnout prostory a vybavení našeho Domova seniorů. V tento den je Vám k dispozici sociální pracovnice a také vedoucí oddělení sociální a zdravotní péče, které Vás provedou Domovem seniorů, poskytnou informace a zodpoví Vaše dotazy.

Den otevřených dveří je určen nejen pro žadatele o umístění do Domova seniorů, ale také pro rodinné příslušníky našich stávajících uživatel. Máte možnost konzultovat své dotazy se sociální pracovnicí a také s vedoucí úseku sociální a zdravotní péče.


Výstava Barvy života

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu Barvy života, která bude probíhat od 7. do 29. září 2017 v Galerii M+M.

Na výstavě představí své práce senioři z Hranicka, Kub seniorů Hranice, Prof. PaedDr. Zdeněk Přikryl, DAS Pavlovice, DD Prostějov, Sociální služby Lipník, DpS Radkova Lhota, Harmonia a Humanus Hlohovec (SR).

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 7. zaří 2017 v 15 hodin.


Žádost o spolupráci

V prostorách domova připravujeme pro naše obyvatele vzpomínkovou místnost, která bude zachycovat život před několika desetiletími.

Pokud nám můžete darovat nějaký dobový nábytek nebo doplněk, prosíme, pošlete svou nabídku spolu s fotografií na adresu info@domovsenioruhranice.cz. Děkujeme za pomoc


Co se u nás dělo

Přednáška zavedla seniory do Keni

Poutavou přednášku Nikoly Helískové o její cestě po Keni si v pondělí 14. května vyslechli obyvatelé hranického Domova seniorů. Mladá cestovatelka jim povyprávěla o svých zážitcích z této africké země, o zvířatech, které zde žijí, i o tradičních domorodých obyvatelích. Své povídání podtrhla ...

14.5.2018

Seniorky dostaly dárek ke Dni matek

Lahodné čokoládové bonboniéry, které věnovala firma Milka, obdržely při příležitosti Dne matek všechny obyvatelky hranického Domova seniorů. Při této příležitosti jim rovněž v pátek 11. května před samotným svátkem zahráli žáci místní Základní umělecké školy. Z dárku i vystoupení měly seniory ...

11.5.2018

Návštěva Farmářský trhů

Na Farmářské trhy, které se konaly v pátek 4. května na místním Masarykově náměstí, zavítali i obyvatelé hranického Domova seniorů. Prohlédli si zde stánky nabízející pestré zboží, zakoupili si věci, které je zaujaly, a v zahradní restauraci poseděli u kávy. Výlet na náměstí se všem moc líbil.

4.5.2018

Rej čarodějnic

Rej čarodějnic ovládl v pátek 27. dubna hranický Domov seniorů (DS). Čarodějnice se během něho slétly do velké jídelny, kde potěšily přítomné seniory svým vystoupení. K poslechu pak na harmoniku vyhrával pan Nehyba. Nechybělo ani bohaté občerstvení, na jehož přípravě se podíleli i samotní obyvatelé ...

27.4.2018

Hranický dětský pěvecký sbor

Hranický dětský pěvecký sbor vystoupil ve čtvrtek 26. dubna v hranickém Domově seniorů. Posluchačům představil pestrý repertoár. V programu zazněly lidové i moderní písně.

26.4.2018

Rozmarýnek připomněl jarní zvyky

Jarní zvyky připomnělo vystoupení folklorního souboru Rozmarýnek, které se konalo ve středu 25. dubna v hranickém Domově seniorů. Pásmo tanců a písniček se všem přítomným moc líbilo.

25.4.2018

Výlet na Rybáře

Výletu na Rybáře se v úterý 17. dubna zúčastnili obyvatelé hranického Domova seniorů. Během odpoledne si užili za krásného počasí pohled na řeku Bečvu a podívali se i do lesa. Zde společně nasbírali medvědí česnek, který využili pro výrobu bylinkového pesta. Při zpáteční cestě se rovněž zastavili ...

17.4.2018

Přednáška o plícních chorobách

O plícních chorobách i škodlivosti kouření hovořil MUDr. Aleš Boháč na přednášce, která se uskutečnila ve čtvrtek 12. dubna v hranickém Domově seniorů. Přítomní posluchači mohli rovněž panu doktorovi položit své dotazy.

12.4.2018

Vítání jara na náměstí

Na folklorní akci s názvem Vítání jara zavítali v sobotu 24. března také obyvatelé našeho Domova. Na hranickém Masarykově náměstí si při té příležitosti vychutnali vystoupení cimbálovky Okybača a tanečního kroužku místní Základní umělecké školy. Podívali se rovněž na výrobu svíček z pravého včelího ...

24.3.2018

Děti z Drahotuš vítaly jaro

Jaro vítej se jmenovalo pásmo, se kterým vystoupili ve čtvrtek 22. března žáci Mateřské a Základní školy Drahotuše v našem Domově. Senioři si během něho připomněli jarní a velikonoční zvyky a tradice. Všem se vystoupení líbilo a navnadilo je na nadcházející Velikonoce.

22.3.2018

Vystoupení mažoretek

Vystoupení mažoretek pod vedením Ivany Stříbrské se konalo v pátek 9. března v našem Domově. Mažoretky seniorům představily soutěžní sestavy, se kterými mířily na celorepublikovou soutěž

9.3.2018

Návštěva Galerie M+M

Tradiční velikonoční výstavu v hranické Galerii M+M navštívili během března rovněž obyvatelé našeho Domova. Prohlédli si zde krásné rukodělné výrobky s jarní tématikou a nepřeberné množství pestrobarevných kraslic. Při této příležitosti rovněž zavítali na Masarykovo náměstí, kde obdivovali ...

8.3.2018

Posezení v retro stylu

V retro stylu se neslo setkání rodinných příslušníků a uživatelů, které v úterý 6. března pořádalo oddělení 4 hranického Domova seniorů (DS). Během posezení ve velké společenské místnosti se podávalo pohoštění v podobě tvarohových koláčů, jablečného štrúdlu, chleba se sádlem, vaječného koňaku a ...

6.3.2018


Napsali o nás

Domov seniorů letos prošel rekonstrukcí za téměř pět milionů korun

Hranice – Po úpravách vnějšího vstupního prostoru, které proběhly v první polovině roku, nyní došlo k modernizaci vytápění a také k instalaci protipožárního systému. Náklady na všechny tyto opravy se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

15.11.2016    Zdroj: Hranický deník

V domově seniorů oslavili velké životní jubileum, Marie Kalužová má sto let

Hranice – Dožít se sta let se mnoha lidem nepoštěstí. Paní Marii Kalužové z hranického Domova seniorů ano. Popřát k významnému jubileu jí přišla rodina, zaměstnanci domova i starosta.

23.3.2016    Zdroj: Hranický deník

Vánoční strom se rozsvítí u Domova seniorů

Hranice – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin u hranického Domova seniorů. Slavnostní událost doprovodí pěvecké vystoupení členek sboru Cantabile. Chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

30.11.2015    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů: Jezdíme na kole všichni, proč se nezapojit do soutěže

Hranice – Akce „Do práce na kole" už vypukla. Pozadu nezůstaly ani dva kolektivy z Hranic, každý po pěti lidech. Jako úplně první se do soutěže zapojil Domov seniorů a po něm následoval Městský úřad ve spolupráci s Městskou policií Hranice.

16.5.2015    Zdroj: Hranický deník

Hranický Domov seniorů už dávno není smutným místem, říká jeho ředitelka

Hranice – Domov seniorů Hranice slavil v pátek 27. března třicet let od svého založení. Nejen o tom, jak vypadaly oslavy si Přerovský a hranický deník povídal s ředitelkou Simonou Hašovou, která je ve funkci rok a půl.

1.4.2015    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Hraničtí senioři si zazpívali lidovky s dívčím sborem

Hranice – Usměvavé tváře i zaujetí bylo možné vidět v neděli v Domově seniorů v Hranicích. Oderský sbor Datio nejprve zazpíval na dvou po sobě jdoucích mších v kostele, poté potěšil Domov seniorů, kde předvedl své hudební umění ve dvě hodiny v neděli 15. února.

16.2.2015    Zdroj: Hranický deník

Správná trefa. Na turnaj v šipkách přijely do Hranic týmy z celého kraje

Hranice – Osmnáct hráčů, široká fanouškovská základna hranických reprezentantů a celkem šest zúčastněných seniorských domovů z Olomouckého kraje.

9.12.2014    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů plánuje další práce. Opraví vchod do budovy

Hranice – Doslova jen pár měsíců se klienti Domova seniorů v Hranicích těší z několika zbrusu nových prostorů a opravených zařízení. Už nyní ale vedení této hranické příspěvkové organizace uvažuje nad modernizací dalších částí budovy, ze které budou mít největší užitek opět samotní klienti.

8.11.2014    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Uživatelé Domova seniorů si užili prosluněnou olympiádu

Hranice – Zábava spojená se sportováním a společné venkovní posezení pod sluncem. I to bylo smyslem Domovské olympiády, která se ve čtvrtek dopoledne konala v Domově seniorů Hranice. Na celkem sedmi stanovištích poměřilo své schopnosti dvacet soutěžících.

22.5.2014    Zdroj: Hranický deník

Modernizace Domova seniorů je hotová. Má nové koupelny, výtahy i sál

Hranice – Domov seniorů v novém kabátu. Tak by se dala charakterizovat již dokončená modernizace tohoto hranického zařízení.

21.5.2014    Zdroj: Hranický deník