Mimořádné akce

úterý 5. 3. 10:00 Stínové divadlo – vystoupení studentů Střední les. školy
úterý 12. 3. 14:00 Domovský bál
středa 13. 3. 13:00 křížovky
pátek 22. 3. 10:00 Kavárna
středa 27. 3. 9:00 Počítačový kurz pro seniory
středa 10. 4. 10:00 Jarní a velikonoční vystoupení žáků ZŠ Drahotuše
pátek 12. 4. 10:00 hudební vystoupení žáků ZUŠ Hranice
úterý 16. 4. 15:00 hudební vystoupení Dáši Čočkové
pátek 26. 4. 10:00 Kavárna

Pravidelný program

pondělí13:45 filmový klub
úterý14:00 sportovní hry
středa13:45 poslech lidové hudby
čtvrtek13:30 filmový klub
pátek15:30 mše svatá

Každodenní aktivity: vysílání rádia Jitřenka, zájmová a individuální činnost obyvatel, skupinové činnosti, počítačová klubovna pro obyvatele, individuální vycházky do okolí Domova seniorů.


Časopis ECHO


Dotazník spokojenosti

Vážení návštěvníci našeho Domova,

k tomu, aby naše služba mohla poskytována co nejkvalitněji, potřebujeme znát Váš názor. Můžete proto využít možnosti vyjádřit své poznatky, přání i připomínky prostřednictvím Dotazníku spokojenosti, který najdete v záložce Dokumenty. Vyplněný formulář nám můžete zaslat elektronicky na e-mail info@domovsenioruhranice.cz, nebo poštou na adresu našeho Domova, případně jej můžete vložit do schránek určených pro podávání námětů, přání a stížnosti rozmístěných ve všech ubytovacích poschodích Domova a ve vestibulu.

Děkujeme Vám za Vaši spolupráci.


Domov seniorů Hranice získal Značku kvality

Domov seniorů spolu s Domovem se zvláštním režimem byl oceněn Značkou kvality, kterou uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Přidělenými pěti hvězdami tak dosáhl nejvyššího možného hodnocení. Slavnostního předávání ceny se účastnili rovněž zástupci zřizovatele Mgr. Ivo Lesák, místostarosta města Hranice a Mgr. Vojtěch Bušina, vedoucí odboru školství a sociálních věcí.

V rámci akreditace byla posouzena oblast ubytování, stravování, kultura, partnerství a péče. Cílem Značky kvality je poskytnout seniorům vstupujícím do sociální služby, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v domově očekávat.

Chtěla bych všem zaměstnancům velmi poděkovat za to, že svou náročnou práci vykonávají velmi svědomitě, pečlivě a laskavě s ohledem na individuální potřeby každého člověka.

Dosažený úspěch je nejen potěšující, ale i zavazující. Rádi bychom proto také v dalších dnech naplnili obsah slov A. Reponda: „Stáří nemá být koncem života, ale jeho korunou.“

Simona Hašová


Jedeme v tom společně

V letošním roce jsme se rozhodli zapojit do celostátní soutěže s názvem Jedeme v tom společně. Tento projekt vymysleli a organizují již třetím rokem v Domově seniorů Vrbno pod Pradědem. Cílem akce je motivovat seniory k pohybu, v tomto případě se jedná o jízdu na šlapadle či rotopedu, a také podpořit aktivizaci a společenské vazby klientů mezi sebou. Trasa je dlouhá 1800km, objedeme společně celou Českou i Slovenskou republiku. Startuje se hypoteticky na Pradědu, projíždí se městy Ostrava, Povážská Bystrica, Košice, Nitra, Bratislava, Brno, České Budějovice, Písek, Plzeň, Praha, Hradec Králové, Olomouc, a cíl je opět na Pradědu. Start je stanoven na datum 1.3.2018 v 10.00 hod a délka projektu je do konce dubna. Podrobnosti k celé akci naleznete na stránkách www.jedeme-spolecne.cz. Spolupracujícími subjekty ročníku 2018 jsou Výbor dobré vůle – nadace Olgy Havlové, europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, firma Marli – David Valach a Linda Dolečková, město Vrbno pod Pradědem, katedra informatiky UP Olomouc.

Protože je to pro nás a naše klienty první ročník, stanovili jsme si reálný cíl, a ten je, dokončit soutěž. Takže naše heslo zní: „ Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se! „


Stálá expozice Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla

V našem domově můžete shlédnout stálou expozici sochaře, kreslíře, výtvarného teoretika, básníka, ilustrátora a kritika Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla.

Ukázku z děl tohoto významného umělce naleznete na oddělní 4, ve 2. patře, pavilonu I.


Den otevřených dveří

Každou první středu v měsíci od 8 hod do 17 hod je u nás Den otevřených dveří, kdy máte možnost přijít si prohlédnout prostory a vybavení našeho Domova seniorů. V tento den je Vám k dispozici sociální pracovnice a také vedoucí oddělení sociální a zdravotní péče, které Vás provedou Domovem seniorů, poskytnou informace a zodpoví Vaše dotazy.

Den otevřených dveří je určen nejen pro žadatele o umístění do Domova seniorů, ale také pro rodinné příslušníky našich stávajících uživatel. Máte možnost konzultovat své dotazy se sociální pracovnicí a také s vedoucí úseku sociální a zdravotní péče.


Výstava Barvy života

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu Barvy života, která bude probíhat od 7. do 29. září 2017 v Galerii M+M.

Na výstavě představí své práce senioři z Hranicka, Kub seniorů Hranice, Prof. PaedDr. Zdeněk Přikryl, DAS Pavlovice, DD Prostějov, Sociální služby Lipník, DpS Radkova Lhota, Harmonia a Humanus Hlohovec (SR).

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 7. zaří 2017 v 15 hodin.


Žádost o spolupráci

V prostorách domova připravujeme pro naše obyvatele vzpomínkovou místnost, která bude zachycovat život před několika desetiletími.

Pokud nám můžete darovat nějaký dobový nábytek nebo doplněk, prosíme, pošlete svou nabídku spolu s fotografií na adresu info@domovsenioruhranice.cz. Děkujeme za pomoc


Co se u nás dělo

Stínové divadlo

Vystoupení studentů místní Střední lesnické školy nás potěšilo v úterý 5. března. Na jeho úvod nám zahráli ukázky loveckého troubení a pak již na nás čekalo stínové divadlo, během něhož studenti sehráli pověsti o sv. Hubertovi a vzniku Hranické propasti. Jejich vystoupení se nám moc líbilo.

5.3.2019

Přednáška o Poodří

O krásné přírodě Chráněné krajinné oblasti Poodří nám povyprávěl Jíří Hon, který si pro nás připravil v pondělí 4. března přednášku s názvem Poodří ve čtyřech ročních obdobích. Své vyprávění doprovodil promítáním svých fotografií. Na úvod rovněž se svou sestrou zahrál na klavír skladbu Slovanské ...

4.3.2019

Zábavné dopoledne

Dopoledne se společenskými hrami jsme si užili ve středu 27. února. Ve velké společenské místnosti jsme si zahráli známé hry jako, Člověče, nezlob se či šachy a zároveň jsme procvičili svou paměť při hádání známých osobností nebo hledání shodných obrázků.

27.2.2019

Rej masek

Masopustní veselí ovládlo v úterý 19. února náš Domov, kdy se několik našich zaměstnanců proměnilo v průvod masek s medvědem. Potěšili nás svým zpěvem a tanečky a rovněž nám nabídli čerstvě usmažené koblížky, které všem moc chutnaly.

19.2.2019

Návštěva výstavy panenek

Výstavu panenek jsme navštívili ve čtvrtek 14. února, kdy jsme zavítali do místní galerie Stará radnice. Expozice s názvem „Panenky, kam se podíváš“ zejména seniorkám připomněla jejich dětství, kdy se pokochaly pohledem na krásně oděné panenky.

14.2.2019

Masopustní vystoupení dětí z Drahotuš

Masopustní zvyky nám připomnělo vystoupení dětí ze Základní školy Drahotuše, které za námi zavítaly v úterý 12. února. Děti oděné v pestrobarevných kostýmech nám zatančily a osvětlily význam jednotlivých masek. Vystoupení se všem moc líbilo.

12.2.2019

Domovský turnaj v šipkách

Celkem osm odvážlivců se zapojilo do již 6. ročníku Domovského turnaje v šipkách, který se konal v úterý 22. ledna v našem domově. Během sportovního dopoledne jim fandila řada ostatních obyvatelů, kteří si během přestávek sami mohli tuto hru vyzkoušet. Vítězem letošního turnaje se stal pan Jan ...

22.1.2019

Tříkrálový koncert

Ženský komorní sbor vystoupil na tradičním Tříkrálovém koncertu, který se konal v pondělí 14. ledna v našem domově. Posluchači si během něho poslechli řadu lidových písní i spirituálů. Vystoupení všechny přítomné potěšilo.

14.1.2019

Vystoupení kapely LH Western

Country hudba zněla celým domovem seniorů v pátek 11. ledna, kdy přítomným zahrála kapala LH Western. Tento hudební zážitek si mohli senioři vychutnat díky projektu Ježíškova vnoučata. Kapela LH Western potěšila seniory známými písničkami, které si s muzikanty řada obyvatel s chutí zazpívala.

11.1.2019

Cimbálovka potěšila seniory

V sobotu 5. ledna se v Domově seniorů Hranice konal dlouho očekávaný koncert Valašského souboru písní a tanců Rusava. Během dopoledne si senioři poslechli pásmo lidových písní a za doprovodu cimbálové muziky Bukovinka se představili tanečníci, kteří předvedli pestrou škálu lidových tanců. Atmosféra ...

5.1.2019

Živý betlém

Živý betlém pro nás připravily na Boží hod vánoční v úterý 25. prosince z místní farnosti. Představení udělalo seniorům velkou radost a ještě více zkrášlilo vánoční čas v našem Domově.

25.12.2018

Přednášky o správné výživě

O zásadách správné výživy pro seniory jsme se dozvěděli v pondělí 3. a v pátek 21. prosince. Na toto téma nám přišly přednášet studentky oboru nutriční terapie ostravské Lékařské fakulty Pavlína Chmelařová a Karin Viktorinová, které nám rovněž v předvánočním čase přichystaly ochutnávku zdravého ...

21.12.2018

Setkání s vedením města

Tradiční předvánoční setkání se zástupci města jsme zažili v pátek 7. prosince. Zavítali za námi dva hraničtí místostarostové, pánové Vladimír Juračka a Daniel Vitonský, kteří nám povyprávěli o chystaných plánech ve městě a rovněž zodpověděli dotazy přítomných seniorů. Jako poděkování obdrželi ...

7.12.2018


Napsali o nás

Domov seniorů letos prošel rekonstrukcí za téměř pět milionů korun

Hranice – Po úpravách vnějšího vstupního prostoru, které proběhly v první polovině roku, nyní došlo k modernizaci vytápění a také k instalaci protipožárního systému. Náklady na všechny tyto opravy se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

15.11.2016    Zdroj: Hranický deník

V domově seniorů oslavili velké životní jubileum, Marie Kalužová má sto let

Hranice – Dožít se sta let se mnoha lidem nepoštěstí. Paní Marii Kalužové z hranického Domova seniorů ano. Popřát k významnému jubileu jí přišla rodina, zaměstnanci domova i starosta.

23.3.2016    Zdroj: Hranický deník

Vánoční strom se rozsvítí u Domova seniorů

Hranice – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin u hranického Domova seniorů. Slavnostní událost doprovodí pěvecké vystoupení členek sboru Cantabile. Chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

30.11.2015    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů: Jezdíme na kole všichni, proč se nezapojit do soutěže

Hranice – Akce „Do práce na kole" už vypukla. Pozadu nezůstaly ani dva kolektivy z Hranic, každý po pěti lidech. Jako úplně první se do soutěže zapojil Domov seniorů a po něm následoval Městský úřad ve spolupráci s Městskou policií Hranice.

16.5.2015    Zdroj: Hranický deník

Hranický Domov seniorů už dávno není smutným místem, říká jeho ředitelka

Hranice – Domov seniorů Hranice slavil v pátek 27. března třicet let od svého založení. Nejen o tom, jak vypadaly oslavy si Přerovský a hranický deník povídal s ředitelkou Simonou Hašovou, která je ve funkci rok a půl.

1.4.2015    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Hraničtí senioři si zazpívali lidovky s dívčím sborem

Hranice – Usměvavé tváře i zaujetí bylo možné vidět v neděli v Domově seniorů v Hranicích. Oderský sbor Datio nejprve zazpíval na dvou po sobě jdoucích mších v kostele, poté potěšil Domov seniorů, kde předvedl své hudební umění ve dvě hodiny v neděli 15. února.

16.2.2015    Zdroj: Hranický deník

Správná trefa. Na turnaj v šipkách přijely do Hranic týmy z celého kraje

Hranice – Osmnáct hráčů, široká fanouškovská základna hranických reprezentantů a celkem šest zúčastněných seniorských domovů z Olomouckého kraje.

9.12.2014    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů plánuje další práce. Opraví vchod do budovy

Hranice – Doslova jen pár měsíců se klienti Domova seniorů v Hranicích těší z několika zbrusu nových prostorů a opravených zařízení. Už nyní ale vedení této hranické příspěvkové organizace uvažuje nad modernizací dalších částí budovy, ze které budou mít největší užitek opět samotní klienti.

8.11.2014    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Uživatelé Domova seniorů si užili prosluněnou olympiádu

Hranice – Zábava spojená se sportováním a společné venkovní posezení pod sluncem. I to bylo smyslem Domovské olympiády, která se ve čtvrtek dopoledne konala v Domově seniorů Hranice. Na celkem sedmi stanovištích poměřilo své schopnosti dvacet soutěžících.

22.5.2014    Zdroj: Hranický deník

Modernizace Domova seniorů je hotová. Má nové koupelny, výtahy i sál

Hranice – Domov seniorů v novém kabátu. Tak by se dala charakterizovat již dokončená modernizace tohoto hranického zařízení.

21.5.2014    Zdroj: Hranický deník