Mimořádné akce

pondělí 20. 2. 9:30 Mše svatá
úterý 21. 2. 14:00 Vodění medvěda
středa 22. 2. 14:00 Šipky
pátek 24. 2. 10:00 Vystoupení žáků ZUŠ Hranice
úterý 28. 2. 9:30 Domovský turnaj v šipkách
pondělí 27. 3. 9:30 Jóga pro seniory
úterý 28. 3. 14:00 Šipky
pátek 31. 3. 10:00 Vystoupení žáků ZUŠ Hranice
pondělí 3. 4. 9:30 Mše svatá

Pravidelný program

pondělí13:45 filmový klub
úterý14:00 sportovní hry
středa13:45 poslech lidové hudby
čtvrtek13:30 filmový klub
pátek15:30 mše svatá

Každodenní aktivity: vysílání televize Jitřenka, zájmová a individuální činnost obyvatel, skupinové činnosti, počítačová klubovna pro obyvatele, individuální vycházky do okolí Domova seniorů.


Časopis ECHO


Upozornění

Vážené dámy, vážení pánové,

protože vám chceme zachovat co nejdostupnější kontakt s vašimi nejbližšími, chtěli bychom vás požádat, abyste svou návštěvu odložili v případě, že u sebe pozorujete i mírné respirační příznaky (rýma, kašel, zvýšená teplota) nebo jste v přímém kontaktu s osobou, u které probíhá akutní respirační onemocnění.

Můžeme vám zprostředkovat také videohovor.

Děkujeme za pochopení.


Protiepidemická opatření

Vážené dámy, vážení pánové,

chtěli bychom Vám oznámit, že od 25. července 2022 je vyžadována při každé Vaší návštěvě uvnitř DS Hranice ochrana dýchacích cest pomocí respirátoru třídy FFP2. Důležité je správné nasazení ochrany dýchacích cest se zakrytím dutiny ústní a okolí, včetně nosu.

Také prosím dbejte na důkladné mytí rukou a hygienickou dezinfekci rukou pomocí automatických dávkovačů umístěných u všech pokojů na chodbách.

V případě nutnosti, kdy u sebe nemáte respirátor, požádejte prosím personál o jeho vydání. Několik následujících dnů, Vám budeme takto vycházet vstříct.

Toto upozornění je vydáno na základě doporučení KHS Olomouc, ze dne 21. 7. 2022.

Děkujeme Vám za spolupráci, která snad pomůže ponechat DS Hranice otevřený pro návštěvy.


Den otevřených dveří

Vážené dámy, vážení pánové,

chtěli bychom Vás informovat, že od května opět pořádáme v našem zařízení Dny otevřených dveří, a to každou první středu v měsíci. V době od 10 do 17 hod. se vám budou věnovat pracovníci sociálního a zdravotního úseku, aby zodpověděli vaše dotazy a případně vás provedli společnými prostorami domova.

Svou návštěvu si můžete dopředu objednat v kanceláři sociálních pracovníků – tel. 581 650 207, 581 650 239. Dny otevřených dveří jsou určeny nejen zájemcům o sociální službu, ale také blízkým našich uživatelů služby.

Těšíme se na setkání.


Co se u nás dělo

Návštěva Galerie M+M

Jarní a velikonoční ozdoby jsme obdivovali na výstavě velikonočních tradic, kterou jsme navštívili v úterý 21. a ve středu 22. března v hranické Galerii M+M. Nechyběly zde ani výrobky obyvatelů našeho Domova. Při této příležitosti jsme nezapomněli pogratulovat paní galeristce Anně Musilové, která ...

22.3.2023

Vystoupení dua Foltýnek

Řadu oblíbených lidových písní jsme si zazpívali na vystoupení oblíbeného harmonikářského dua Foltýnek, které nás navštívilo ve středu 15. března.

15.3.2023

Zdobení kraslicovníku

Příchod jara i letos oznámil kraslicovník před hlavním vchodem do našeho Domova, který jsme ve středu 15. března společně nazdobili pestrobarevnými vajíčky. Pevně doufáme, že zima již definitivně končí a opět se můžeme těšit na slunné počasí při posezení venku.

15.3.2023

Pletení tatarů

Na blížící se velikonoční svátky jsme se začali připravovat v úterý 14. března, kdy si pánové z řad obyvatelů našeho Domova připomněli pletení tatarů. Pozadu nezůstaly ani přítomné dámy, které nám na hotové pomlázky navazovaly pentličky.

14.3.2023

Uctění památky T. G. Masaryka

Pietního aktu k uctění památky prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka u příležitosti 173. výročí jeho narození jsme se zúčastnili v úterý 7. března u jeho památníku na místním Školním náměstí. Po slavnostním aktu jsme ještě zavítali do výstavní síně na Staré radnici, kde jsme ...

7.3.2023

Vodění medvěda

Masopustní veselí ovládlo náš Domov v úterý 21. února, kdy se konalo tradiční Vodění medvěda. Průvod masek doprovázelo harmonikářské duo Srdíčko. O pořádnou porci zábavy tak bylo postaráno a nechyběly ani tanečky s medvědem.

21.2.2023

Domovský bál

Plesová sezóna se letos nevyhnula ani našemu Domovu. Ve slavnostně nazdobené jídelně se ve čtvrtek 9. února konal tradiční Domovský bál. K tanci a poslechu nám hrála skupina Harmony. Svou pestrou směsí písniček nám dala vzpomenout na řadu českých populárních zpěvaček a zpěváků. Velkým překvapením ...

9.2.2023

Začátek roku v našem Domově

Členky hranického Ženského komorního sboru pod vedením Marie Hujové nám zazpívaly ve čtvrtek 12. ledna. Vystoupení se uskutečnilo v rámci tradičního Tříkrálového koncertu. Divadlo Senior bez nehod pak k nám zavítalo v pondělí 16. ledna. Prostřednictvím hraného filmu a divadelní přednášky nás ...

2.2.2023

Pestrý závěr roku

Pestrý program na nás čekal v závěru roku 2022. Muzikanti pod vedením pana Landsmana a pana Valenty nám zahráli v sobotu 24. prosince a svou hudební produkcí nám zkrášlili Štědrý den. Živý betlém pak pro nás připravily v neděli 25. prosince děti z místní farnosti. Při této příležitosti vystoupil i ...

24.12.2022

Vánoční vystoupení ZUŠ Hranice

Vánoční vystoupení žákyň místní Základní umělecké školy nás svátečně naladilo ve čtvrtek 22. prosince. Program zpestřilo průvodní slovo paní Hany Svobodové, která nám připomněla tradice a zvyky spjaté s nejkrásnějšími svátky v roce, Vánocemi.

22.12.2022

Dárky z Hranické džungle

Řadu krásných vánočních dárků k nám dovezli ve čtvrtek 22. prosince z Hranické džungle, která i letos uspořádala sbírku pro obyvatele našeho Domova. Za dárky moc děkujeme, udělaly seniorům velkou radost.

22.12.2022

Vystoupení dětí ze ZŠ Drahotuše

Vánoční vystoupení dětí ze Základní školy Drahotuše nám udělalo velkou radost ve středu 21. prosince. Pásmo vánočních písní nás hezky navnadilo na nadcházející svátky.

21.12.2022

Přáníčka od dětí z MŠ Pramínek

Vánoční přáníčka pro nás vyrobily děti z Mateřské školy Pramínek v Teplicích nad Bečvou. Děti tak udělaly seniorům radost a zaslouží si naše poděkování.

21.12.2022


Napsali o nás

Koledníci nám letos zahrají pod okny, říká ředitelka hranického Domova seniorů

Zatímco jarní vlnu koronavirové pandemie hranický Domov seniorů zvládl, letošní podzim se hluboce vryje do paměti nejen klientům, jejím rodinným příslušníkům, ale také zaměstnancům a všem, kteří podali domovu pomocnou ruku v té největší krizi. Covidem-19 se zde nakazila jedna třetina klientů z 215, ...

24.12.2020    Zdroj: Hranický deník

V hranickém domově seniorů pomáhají vojáci, desítky nemocných budou stěhovat

Domovu pro seniory v Hranicích, kde je nyní čtyřicet pět klientů s nákazou novým typem koronaviru, a výrazně vzrostla i nemocnost personálu, přispěchali na pomoc vojáci ze spojovací roty zdejší 7. mechanizované brigády. Pomáhají s úklidem, zapojují se do běžných činností a podle ředitelky domova ...

20.10.2020    Zdroj: Hranický deník

Den otevřených dveří v DS Hranice

Bohatý doprovodný program zpestřil Den otevřených dveří, který pořádal v úterý 8. října od 10 hodin hranický Domov seniorů v rámci Týdne sociálních služeb.

22.10.2019    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů láká na prohlídku

Zajímavý program připravují na Den otevřených dveří v hranickém Domově seniorů.

7.10.2019    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů letos prošel rekonstrukcí za téměř pět milionů korun

Hranice – Po úpravách vnějšího vstupního prostoru, které proběhly v první polovině roku, nyní došlo k modernizaci vytápění a také k instalaci protipožárního systému. Náklady na všechny tyto opravy se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

15.11.2016    Zdroj: Hranický deník

V domově seniorů oslavili velké životní jubileum, Marie Kalužová má sto let

Hranice – Dožít se sta let se mnoha lidem nepoštěstí. Paní Marii Kalužové z hranického Domova seniorů ano. Popřát k významnému jubileu jí přišla rodina, zaměstnanci domova i starosta.

23.3.2016    Zdroj: Hranický deník

Vánoční strom se rozsvítí u Domova seniorů

Hranice – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin u hranického Domova seniorů. Slavnostní událost doprovodí pěvecké vystoupení členek sboru Cantabile. Chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

30.11.2015    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů: Jezdíme na kole všichni, proč se nezapojit do soutěže

Hranice – Akce „Do práce na kole" už vypukla. Pozadu nezůstaly ani dva kolektivy z Hranic, každý po pěti lidech. Jako úplně první se do soutěže zapojil Domov seniorů a po něm následoval Městský úřad ve spolupráci s Městskou policií Hranice.

16.5.2015    Zdroj: Hranický deník

Hranický Domov seniorů už dávno není smutným místem, říká jeho ředitelka

Hranice – Domov seniorů Hranice slavil v pátek 27. března třicet let od svého založení. Nejen o tom, jak vypadaly oslavy si Přerovský a hranický deník povídal s ředitelkou Simonou Hašovou, která je ve funkci rok a půl.

1.4.2015    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Hraničtí senioři si zazpívali lidovky s dívčím sborem

Hranice – Usměvavé tváře i zaujetí bylo možné vidět v neděli v Domově seniorů v Hranicích. Oderský sbor Datio nejprve zazpíval na dvou po sobě jdoucích mších v kostele, poté potěšil Domov seniorů, kde předvedl své hudební umění ve dvě hodiny v neděli 15. února.

16.2.2015    Zdroj: Hranický deník