Mimořádné akce

úterý 15. 10. 15:00 slavnostní předání panenek pro děti v Nemocnici Hranice
středa 16. 10. 9:00 burza oblečení
pátek 25. 10. 10:00 hudební vystoupení žáků ZUŠ Hranice
úterý 5. 11. 10:00 přednáška o ,,kavárně ve tmě“ s p.Plesníkem
pátek 8. 11. 10:00 Kavárna
úterý 19. 11. 10:00 přednáška o ,,civilizačních chorobách“
čtvrtek 21. 11. 9:30 koncert Viola ,,Ta naše písnička česká“
úterý 26. 11. 10:00 turnaj v šipkách Správná trefa
pátek 29. 11. 10:00 koncert dětí ZUŠ

Pravidelný program

pondělí13:45 filmový klub
úterý14:00 sportovní hry
středa13:45 poslech lidové hudby
čtvrtek13:30 filmový klub
pátek15:30 mše svatá

Každodenní aktivity: vysílání rádia Jitřenka, zájmová a individuální činnost obyvatel, skupinové činnosti, počítačová klubovna pro obyvatele, individuální vycházky do okolí Domova seniorů.


Časopis ECHO


Dotazník spokojenosti

Vážení návštěvníci našeho Domova,

k tomu, aby naše služba mohla poskytována co nejkvalitněji, potřebujeme znát Váš názor. Můžete proto využít možnosti vyjádřit své poznatky, přání i připomínky prostřednictvím Dotazníku spokojenosti, který najdete v záložce Dokumenty. Vyplněný formulář nám můžete zaslat elektronicky na e-mail info@domovsenioruhranice.cz, nebo poštou na adresu našeho Domova, případně jej můžete vložit do schránek určených pro podávání námětů, přání a stížnosti rozmístěných ve všech ubytovacích poschodích Domova a ve vestibulu.

Děkujeme Vám za Vaši spolupráci.


Domov seniorů Hranice získal Značku kvality

Domov seniorů spolu s Domovem se zvláštním režimem byl oceněn Značkou kvality, kterou uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Přidělenými pěti hvězdami tak dosáhl nejvyššího možného hodnocení. Slavnostního předávání ceny se účastnili rovněž zástupci zřizovatele Mgr. Ivo Lesák, místostarosta města Hranice a Mgr. Vojtěch Bušina, vedoucí odboru školství a sociálních věcí.

V rámci akreditace byla posouzena oblast ubytování, stravování, kultura, partnerství a péče. Cílem Značky kvality je poskytnout seniorům vstupujícím do sociální služby, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v domově očekávat.

Chtěla bych všem zaměstnancům velmi poděkovat za to, že svou náročnou práci vykonávají velmi svědomitě, pečlivě a laskavě s ohledem na individuální potřeby každého člověka.

Dosažený úspěch je nejen potěšující, ale i zavazující. Rádi bychom proto také v dalších dnech naplnili obsah slov A. Reponda: „Stáří nemá být koncem života, ale jeho korunou.“

Simona Hašová


Jedeme v tom společně

V letošním roce jsme se rozhodli zapojit do celostátní soutěže s názvem Jedeme v tom společně. Tento projekt vymysleli a organizují již třetím rokem v Domově seniorů Vrbno pod Pradědem. Cílem akce je motivovat seniory k pohybu, v tomto případě se jedná o jízdu na šlapadle či rotopedu, a také podpořit aktivizaci a společenské vazby klientů mezi sebou. Trasa je dlouhá 1800km, objedeme společně celou Českou i Slovenskou republiku. Startuje se hypoteticky na Pradědu, projíždí se městy Ostrava, Povážská Bystrica, Košice, Nitra, Bratislava, Brno, České Budějovice, Písek, Plzeň, Praha, Hradec Králové, Olomouc, a cíl je opět na Pradědu. Start je stanoven na datum 1.3.2018 v 10.00 hod a délka projektu je do konce dubna. Podrobnosti k celé akci naleznete na stránkách www.jedeme-spolecne.cz. Spolupracujícími subjekty ročníku 2018 jsou Výbor dobré vůle – nadace Olgy Havlové, europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, firma Marli – David Valach a Linda Dolečková, město Vrbno pod Pradědem, katedra informatiky UP Olomouc.

Protože je to pro nás a naše klienty první ročník, stanovili jsme si reálný cíl, a ten je, dokončit soutěž. Takže naše heslo zní: „ Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se! „


Stálá expozice Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla

V našem domově můžete shlédnout stálou expozici sochaře, kreslíře, výtvarného teoretika, básníka, ilustrátora a kritika Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla.

Ukázku z děl tohoto významného umělce naleznete na oddělní 4, ve 2. patře, pavilonu I.


Den otevřených dveří

Každou první středu v měsíci od 8 hod do 17 hod je u nás Den otevřených dveří, kdy máte možnost přijít si prohlédnout prostory a vybavení našeho Domova seniorů. V tento den je Vám k dispozici sociální pracovnice a také vedoucí oddělení sociální a zdravotní péče, které Vás provedou Domovem seniorů, poskytnou informace a zodpoví Vaše dotazy.

Den otevřených dveří je určen nejen pro žadatele o umístění do Domova seniorů, ale také pro rodinné příslušníky našich stávajících uživatel. Máte možnost konzultovat své dotazy se sociální pracovnicí a také s vedoucí úseku sociální a zdravotní péče.


Výstava Barvy života

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu Barvy života, která bude probíhat od 7. do 29. září 2017 v Galerii M+M.

Na výstavě představí své práce senioři z Hranicka, Kub seniorů Hranice, Prof. PaedDr. Zdeněk Přikryl, DAS Pavlovice, DD Prostějov, Sociální služby Lipník, DpS Radkova Lhota, Harmonia a Humanus Hlohovec (SR).

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 7. zaří 2017 v 15 hodin.


Žádost o spolupráci

V prostorách domova připravujeme pro naše obyvatele vzpomínkovou místnost, která bude zachycovat život před několika desetiletími.

Pokud nám můžete darovat nějaký dobový nábytek nebo doplněk, prosíme, pošlete svou nabídku spolu s fotografií na adresu info@domovsenioruhranice.cz. Děkujeme za pomoc


Co se u nás dělo

Burza oblečení

Netradiční burza oblečení se ve středu 16. října konala v našem Domově. Senioři si na ní mohli bezplatně vybrat oděvy, které obohatily jejich šatník. Akce sklidila velký úspěch a všichni dárci, kteří na burzu věnovali oblečení, si zaslouží velké poděkování.

16.10.2019

Předání panenek v nemocnici

Tradičního předávání panenek pro malé pacienty na Dětském oddělení Nemocnice Hranice se v úterý 15. října zúčastnily obyvatelky našeho Domova, které se dlouhodobě podílejí na jejich výrobě. Zde se setkaly se zástupci Společenského klubu Panenka, který akci zaštiťuje, a s vedením dětského oddělení. ...

15.10.2019

Návštěva výstavy v Lipníku

Na slavnostní vyhodnocení výstavy Pro radost a potěšení jsme zavítali v pátek 11. října do Lipníku nad Bečvou. V konkurenci dvanácti vystavovatelů z řad jednotlivců i domovů seniorů jsme obsadili pěkné čtvrté místo. Po slavnostním vyhlášení jsme si užili i taneční vystoupení členek Spolku Babinec z ...

11.10.2019

Vystoupení hasičů z Milenova

Vázání uzlů, motání hasičských hadic či ukázku první pomoci předvedli mladí dobrovolní hasiči z Milenova, kteří k nám zavítali ve čtvrtek 10. října. Zpestřením byla rovněž scénka, ve které hasiči předvedli, jak se zachovat v případě požáru v lese.

10.10.2019

Den otevřených dveří

Bohatý doprovodný program zpestřil Den otevřených dveří, který pořádal v úterý 8. října od 10 hodin hranický Domov seniorů v rámci Týdne sociálních služeb. Hned na úvod si všichni zúčastnění mohli poslechnout vystoupení harmonikářského Dua Foltýnek. V odpoledních hodinách proběhla série přednášek, ...

8.10.2019

Salon starších výtvarníků

Slavnostní vernisáž výstavy Salon starších výtvarníků jsme navštívili v pátek 13. září v hranické Galerii M+M. Kromě regionálních výtvarníků na ní prezentují své rukodělné práce také obyvatelé našeho Domova a klienti spřáteleného zařízení pro seniory Harmonia ze slovenského Hlohovce.

13.9.2019

Vítězství na kroketovém turnaji

Krásné první místo se nám podařilo vybojovat na již 11. ročníku Kroketového turnaje, který ve čtvrtek 12. září pořádal Domov pro seniory Přerov. Uspěli jsme zde v konkurenci dalších šesti domovů seniorů z celého Olomouckého kraje. O naše vítězství se postaralo družstvo ve složení paní Eva Látalová ...

12.9.2019

Olympiáda v Radkově Lhotě

Do soutěžního zápolení jsme se vrhli i ve středu 4. září, kdy jsme se zúčastnili již XVIII. ročníku Malé sportovní olympiády v Domově pro seniory v Radkově Lhotě. Společně s pěti dalšími domovy seniorů jsme zde porovnali své síly v deseti soutěžních disciplínách a užili si příjemné sportovní ...

4.9.2019

Zahradní slavnost

Symbolické rozloučení s prázdninami jsme zažili v pátek 30. srpna, kdy se v našem Domově uskutečnila Zahradní slavnost. K dobré pohodě nám při této příležitosti vyhrávala hudební skupina Všechomor. Rovněž jsme si pochutnali na grilovaném kabanosu a společně jsme se dobře pobavili.

30.8.2019

Olympiáda v Prostějově

Na sportovní turnaj družstev jsme zavítali ve čtvrtek 29. srpna do Domova seniorů v Prostějově. Zde jsme soutěžili v deseti různorodých disciplínách a z celkového počtu patnácti družstev jsme se umístili na krásném pátém místě.

29.8.2019

Návštěva lázní

Příjemné dopoledne jsme strávili v úterý 27. srpna, kdy jsme zavítali do lázní Teplice nad Bečvou. Prošli jsme se po lázeňské kolonádě, užili si výhled z mostu na řeku Bečvu a prohlédli si výstavu fotografií Oliho V. Helcla zachycující lázeňskou atmosféru v sedmdesátých a osmdesátých letech.

27.8.2019

Výlet do Školního polesí Valšovice

Se životem v lese seznámili obyvatele našeho Domova lesní pedagogové, kteří se jim ve čtvrtek 22. srpna věnovali v lesní chatě ve Školním polesí Valšovice. Na společné procházce lesem jsme měli možnost poznávat a sbírat různé dřeviny, byliny či rostliny. Z nich si pak mohli vyrobit malou dekoraci ...

22.8.2019

Návštěva hranických kasáren

Bojovou techniku a zbraně nám předvedli ve středu 14. srpna vojáci 71. Mechanizovaného praporu při naší návštěvě hranických kasáren. Po procházce rozlehlým areálem jsme měli rovněž možnost zavítat do muzea vojenské historie. Zde nám byla při komentované prohlídce představena historie zdejších ...

14.8.2019


Napsali o nás

Domov seniorů letos prošel rekonstrukcí za téměř pět milionů korun

Hranice – Po úpravách vnějšího vstupního prostoru, které proběhly v první polovině roku, nyní došlo k modernizaci vytápění a také k instalaci protipožárního systému. Náklady na všechny tyto opravy se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

15.11.2016    Zdroj: Hranický deník

V domově seniorů oslavili velké životní jubileum, Marie Kalužová má sto let

Hranice – Dožít se sta let se mnoha lidem nepoštěstí. Paní Marii Kalužové z hranického Domova seniorů ano. Popřát k významnému jubileu jí přišla rodina, zaměstnanci domova i starosta.

23.3.2016    Zdroj: Hranický deník

Vánoční strom se rozsvítí u Domova seniorů

Hranice – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin u hranického Domova seniorů. Slavnostní událost doprovodí pěvecké vystoupení členek sboru Cantabile. Chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

30.11.2015    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů: Jezdíme na kole všichni, proč se nezapojit do soutěže

Hranice – Akce „Do práce na kole" už vypukla. Pozadu nezůstaly ani dva kolektivy z Hranic, každý po pěti lidech. Jako úplně první se do soutěže zapojil Domov seniorů a po něm následoval Městský úřad ve spolupráci s Městskou policií Hranice.

16.5.2015    Zdroj: Hranický deník

Hranický Domov seniorů už dávno není smutným místem, říká jeho ředitelka

Hranice – Domov seniorů Hranice slavil v pátek 27. března třicet let od svého založení. Nejen o tom, jak vypadaly oslavy si Přerovský a hranický deník povídal s ředitelkou Simonou Hašovou, která je ve funkci rok a půl.

1.4.2015    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Hraničtí senioři si zazpívali lidovky s dívčím sborem

Hranice – Usměvavé tváře i zaujetí bylo možné vidět v neděli v Domově seniorů v Hranicích. Oderský sbor Datio nejprve zazpíval na dvou po sobě jdoucích mších v kostele, poté potěšil Domov seniorů, kde předvedl své hudební umění ve dvě hodiny v neděli 15. února.

16.2.2015    Zdroj: Hranický deník

Správná trefa. Na turnaj v šipkách přijely do Hranic týmy z celého kraje

Hranice – Osmnáct hráčů, široká fanouškovská základna hranických reprezentantů a celkem šest zúčastněných seniorských domovů z Olomouckého kraje.

9.12.2014    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů plánuje další práce. Opraví vchod do budovy

Hranice – Doslova jen pár měsíců se klienti Domova seniorů v Hranicích těší z několika zbrusu nových prostorů a opravených zařízení. Už nyní ale vedení této hranické příspěvkové organizace uvažuje nad modernizací dalších částí budovy, ze které budou mít největší užitek opět samotní klienti.

8.11.2014    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Uživatelé Domova seniorů si užili prosluněnou olympiádu

Hranice – Zábava spojená se sportováním a společné venkovní posezení pod sluncem. I to bylo smyslem Domovské olympiády, která se ve čtvrtek dopoledne konala v Domově seniorů Hranice. Na celkem sedmi stanovištích poměřilo své schopnosti dvacet soutěžících.

22.5.2014    Zdroj: Hranický deník

Modernizace Domova seniorů je hotová. Má nové koupelny, výtahy i sál

Hranice – Domov seniorů v novém kabátu. Tak by se dala charakterizovat již dokončená modernizace tohoto hranického zařízení.

21.5.2014    Zdroj: Hranický deník