Mimořádné akce

pátek 20. 12. 15:00 Hudební vystoupení skupiny LH Western
pondělí 23. 12. 10:00 Promítání České mše vánoční
pondělí 30. 12. 13:30 Předsilvestrovská Kavárna
čtvrtek 9. 1. 10:00 Přednáška ,,Proč jsem tu ještě potřebný(á)“
úterý 14. 1. 9:30 Dámský klub
čtvrtek 16. 1. 15:30 Tříkrálový koncert
pondělí 20. 1. 10:00 Hudební vystoupení pana Zábranského
čtvrtek 23. 1. 10:00 hudební vystoupení žáků ZUŠ Hranice
středa 29. 1. 9:30 Kroketový turnaj

Pravidelný program

pondělí13:45 filmový klub
úterý14:00 sportovní hry
středa13:45 poslech lidové hudby
čtvrtek13:30 filmový klub
pátek15:30 mše svatá

Každodenní aktivity: vysílání rádia Jitřenka, zájmová a individuální činnost obyvatel, skupinové činnosti, počítačová klubovna pro obyvatele, individuální vycházky do okolí Domova seniorů.


Časopis ECHO


Dotazník spokojenosti

Vážení návštěvníci našeho Domova,

k tomu, aby naše služba mohla poskytována co nejkvalitněji, potřebujeme znát Váš názor. Můžete proto využít možnosti vyjádřit své poznatky, přání i připomínky prostřednictvím Dotazníku spokojenosti, který najdete v záložce Dokumenty. Vyplněný formulář nám můžete zaslat elektronicky na e-mail info@domovsenioruhranice.cz, nebo poštou na adresu našeho Domova, případně jej můžete vložit do schránek určených pro podávání námětů, přání a stížnosti rozmístěných ve všech ubytovacích poschodích Domova a ve vestibulu.

Děkujeme Vám za Vaši spolupráci.


Domov seniorů Hranice získal Značku kvality

Domov seniorů spolu s Domovem se zvláštním režimem byl oceněn Značkou kvality, kterou uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Přidělenými pěti hvězdami tak dosáhl nejvyššího možného hodnocení. Slavnostního předávání ceny se účastnili rovněž zástupci zřizovatele Mgr. Ivo Lesák, místostarosta města Hranice a Mgr. Vojtěch Bušina, vedoucí odboru školství a sociálních věcí.

V rámci akreditace byla posouzena oblast ubytování, stravování, kultura, partnerství a péče. Cílem Značky kvality je poskytnout seniorům vstupujícím do sociální služby, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v domově očekávat.

Chtěla bych všem zaměstnancům velmi poděkovat za to, že svou náročnou práci vykonávají velmi svědomitě, pečlivě a laskavě s ohledem na individuální potřeby každého člověka.

Dosažený úspěch je nejen potěšující, ale i zavazující. Rádi bychom proto také v dalších dnech naplnili obsah slov A. Reponda: „Stáří nemá být koncem života, ale jeho korunou.“

Simona Hašová


Jedeme v tom společně

V letošním roce jsme se rozhodli zapojit do celostátní soutěže s názvem Jedeme v tom společně. Tento projekt vymysleli a organizují již třetím rokem v Domově seniorů Vrbno pod Pradědem. Cílem akce je motivovat seniory k pohybu, v tomto případě se jedná o jízdu na šlapadle či rotopedu, a také podpořit aktivizaci a společenské vazby klientů mezi sebou. Trasa je dlouhá 1800km, objedeme společně celou Českou i Slovenskou republiku. Startuje se hypoteticky na Pradědu, projíždí se městy Ostrava, Povážská Bystrica, Košice, Nitra, Bratislava, Brno, České Budějovice, Písek, Plzeň, Praha, Hradec Králové, Olomouc, a cíl je opět na Pradědu. Start je stanoven na datum 1.3.2018 v 10.00 hod a délka projektu je do konce dubna. Podrobnosti k celé akci naleznete na stránkách www.jedeme-spolecne.cz. Spolupracujícími subjekty ročníku 2018 jsou Výbor dobré vůle – nadace Olgy Havlové, europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, firma Marli – David Valach a Linda Dolečková, město Vrbno pod Pradědem, katedra informatiky UP Olomouc.

Protože je to pro nás a naše klienty první ročník, stanovili jsme si reálný cíl, a ten je, dokončit soutěž. Takže naše heslo zní: „ Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se! „


Stálá expozice Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla

V našem domově můžete shlédnout stálou expozici sochaře, kreslíře, výtvarného teoretika, básníka, ilustrátora a kritika Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla.

Ukázku z děl tohoto významného umělce naleznete na oddělní 4, ve 2. patře, pavilonu I.


Den otevřených dveří

Každou první středu v měsíci od 8 hod do 17 hod je u nás Den otevřených dveří, kdy máte možnost přijít si prohlédnout prostory a vybavení našeho Domova seniorů. V tento den je Vám k dispozici sociální pracovnice a také vedoucí oddělení sociální a zdravotní péče, které Vás provedou Domovem seniorů, poskytnou informace a zodpoví Vaše dotazy.

Den otevřených dveří je určen nejen pro žadatele o umístění do Domova seniorů, ale také pro rodinné příslušníky našich stávajících uživatel. Máte možnost konzultovat své dotazy se sociální pracovnicí a také s vedoucí úseku sociální a zdravotní péče.


Výstava Barvy života

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu Barvy života, která bude probíhat od 7. do 29. září 2017 v Galerii M+M.

Na výstavě představí své práce senioři z Hranicka, Kub seniorů Hranice, Prof. PaedDr. Zdeněk Přikryl, DAS Pavlovice, DD Prostějov, Sociální služby Lipník, DpS Radkova Lhota, Harmonia a Humanus Hlohovec (SR).

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 7. zaří 2017 v 15 hodin.


Žádost o spolupráci

V prostorách domova připravujeme pro naše obyvatele vzpomínkovou místnost, která bude zachycovat život před několika desetiletími.

Pokud nám můžete darovat nějaký dobový nábytek nebo doplněk, prosíme, pošlete svou nabídku spolu s fotografií na adresu info@domovsenioruhranice.cz. Děkujeme za pomoc


Co se u nás dělo

Přednáška o životě

Proč jsem tu ještě potřebný byl název přednášky, kterou jsme si vyslechli ve čtvrtek 9. ledna. Přednášel nám pan Zdeněk Svoboda z nadačního fondu Lepší senior. Během jeho poutavého vyprávění jsme se dozvěděli, jak zkvalitnit svůj život či získat pozitivní postoj k sobě i našemu okolí.

9.1.2020

Předsilvestrovská kavárna

Symbolické rozloučení s rokem 2019 a přivítání roku 2020 jsme zažili v pondělí 30. prosince, kdy jsme se pobavili na tradiční Předsilvestrovské kavárně. Ve velké domovské jídelně jsme si při poslechu reprodukované hudby nejenom společně popovídali, ale rovněž si pochutnali na nabídnutém občerstvení ...

30.12.2019

Živý betlém

Živý betlém pro nás připravily ve středu 25. prosince děti z místní farnosti. Jejich představení zkrášlilo vánoční čas v našem Domově a všem se moc líbilo.

25.12.2019

Koncert kapely LH Western

Známé country hity jsme si poslechli v pátek 20. prosince. Písně od táborových ohňů zazněly na koncertu oblíbené kapely LH Western.

20.12.2019

Koncert manželů Procházkových

Vánoční koncert manželů Procházkových nás příjemně naladil ve čtvrtek 19. prosince. Poslechli jsme si během něho známé vánoční písně i recitaci sváteční poezie.

19.12.2019

Vystoupení žáků ZUŠ Hranice

V předvánočním čase, ve středu 18. prosince nám udělali svým vystoupením radost i žáci a učitelé z místní Základní umělecké školy. Pravidelně nás navštěvují během celého roku, za což jim patří velké poděkování.

18.12.2019

Vystoupení žáků ZŠ Drahotuše

Vánoční vystoupení žáků Základní školy Drahotuše nám zpříjemnilo pondělí 9. prosince. V pestrém programu nechyběly vánoční písně a básně i instrumentální skladby pro flétny. Přítomné seniory potěšily i dárečky, které jim žáci na závěr rozdali.

11.12.2019

Romské tance

Ukázky romských tanců jsme zhlédli ve středu 11. prosince, kdy k nám zavítaly děti z nízkoprahového zařízení Společně – Jekhetane z Ostravy. Jejich vystoupení, během něhož došlo i na písničky, se všem moc líbilo.

11.12.2019

Výstava betlémů

Na tradiční výstavu betlémů jsme zavítali v úterý 10. prosince do místní Galerie M+M. Prohlédli jsme si zde pestré spektrum výrobků s vánoční tématikou, z nichž některé rovněž zhotovili i obyvatelé našeho Domova

10.12.2019

Hudební seskupení Spálov

Koncert Hudebního seskupení Spálov nám zpříjemnilo dopoledne v sobotu 7. prosince. Během vystoupení zazněla řada známých vánočních písní, které jsme si rádi zazpívali společně s účinkujícími.

7.12.2019

Setkání s vedením města

Tradiční předvánoční setkání se zástupci města se konalo ve čtvrtek 5. prosince. Zavítal za námi hranický starosta Jiří Kudláček a místostarosta Vladimír Juračka. Během dopolední besedy nám povyprávěli o novinkách ve městě i chystaných plánech. Rovněž zodpověděli dotazy seniorů. Jako poděkování ...

5.12.2019

Mikulášská nadílka

Mikuláš s andělem a čerty k nám zavítal ve čtvrtek 5. prosince, kdy se u nás uskutečnila tradiční Mikulášská nadílka. Mikuláš se svou družinou navštívil a pozdravil seniory na pokojích i ve velké domovské jídelně, kde k tanci a poslechu vyhrával pan Volek. Samozřejmě nezapomněl rozdat balíčky všem ...

5.12.2019

Vystoupení dětí z Míčku

Vystoupení dětí z hranické Mateřské školy Míček nás potěšilo v úterý 3. prosince. Děti nám během dopoledne zazpívaly vánoční písničky, zarecitovaly a zatančily. Na závěr pak rozdaly vánoční přáníčka přítomným seniorům.

3.12.2019


Napsali o nás

Domov seniorů letos prošel rekonstrukcí za téměř pět milionů korun

Hranice – Po úpravách vnějšího vstupního prostoru, které proběhly v první polovině roku, nyní došlo k modernizaci vytápění a také k instalaci protipožárního systému. Náklady na všechny tyto opravy se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

15.11.2016    Zdroj: Hranický deník

V domově seniorů oslavili velké životní jubileum, Marie Kalužová má sto let

Hranice – Dožít se sta let se mnoha lidem nepoštěstí. Paní Marii Kalužové z hranického Domova seniorů ano. Popřát k významnému jubileu jí přišla rodina, zaměstnanci domova i starosta.

23.3.2016    Zdroj: Hranický deník

Vánoční strom se rozsvítí u Domova seniorů

Hranice – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin u hranického Domova seniorů. Slavnostní událost doprovodí pěvecké vystoupení členek sboru Cantabile. Chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

30.11.2015    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů: Jezdíme na kole všichni, proč se nezapojit do soutěže

Hranice – Akce „Do práce na kole" už vypukla. Pozadu nezůstaly ani dva kolektivy z Hranic, každý po pěti lidech. Jako úplně první se do soutěže zapojil Domov seniorů a po něm následoval Městský úřad ve spolupráci s Městskou policií Hranice.

16.5.2015    Zdroj: Hranický deník

Hranický Domov seniorů už dávno není smutným místem, říká jeho ředitelka

Hranice – Domov seniorů Hranice slavil v pátek 27. března třicet let od svého založení. Nejen o tom, jak vypadaly oslavy si Přerovský a hranický deník povídal s ředitelkou Simonou Hašovou, která je ve funkci rok a půl.

1.4.2015    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Hraničtí senioři si zazpívali lidovky s dívčím sborem

Hranice – Usměvavé tváře i zaujetí bylo možné vidět v neděli v Domově seniorů v Hranicích. Oderský sbor Datio nejprve zazpíval na dvou po sobě jdoucích mších v kostele, poté potěšil Domov seniorů, kde předvedl své hudební umění ve dvě hodiny v neděli 15. února.

16.2.2015    Zdroj: Hranický deník

Správná trefa. Na turnaj v šipkách přijely do Hranic týmy z celého kraje

Hranice – Osmnáct hráčů, široká fanouškovská základna hranických reprezentantů a celkem šest zúčastněných seniorských domovů z Olomouckého kraje.

9.12.2014    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů plánuje další práce. Opraví vchod do budovy

Hranice – Doslova jen pár měsíců se klienti Domova seniorů v Hranicích těší z několika zbrusu nových prostorů a opravených zařízení. Už nyní ale vedení této hranické příspěvkové organizace uvažuje nad modernizací dalších částí budovy, ze které budou mít největší užitek opět samotní klienti.

8.11.2014    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Uživatelé Domova seniorů si užili prosluněnou olympiádu

Hranice – Zábava spojená se sportováním a společné venkovní posezení pod sluncem. I to bylo smyslem Domovské olympiády, která se ve čtvrtek dopoledne konala v Domově seniorů Hranice. Na celkem sedmi stanovištích poměřilo své schopnosti dvacet soutěžících.

22.5.2014    Zdroj: Hranický deník

Modernizace Domova seniorů je hotová. Má nové koupelny, výtahy i sál

Hranice – Domov seniorů v novém kabátu. Tak by se dala charakterizovat již dokončená modernizace tohoto hranického zařízení.

21.5.2014    Zdroj: Hranický deník