Mimořádné akce

čtvrtek 27. 6. 9:30 Domovské kino
pondělí 8. 7. 9:30 Mše svatá
úterý 9. 7. 14:00 Hudební vystoupení Srdíčko
čtvrtek 11. 7. 9:30 Hudební vystoupení Vladimíra Volka
úterý 16. 7. 9:30 Muzikoterapie
středa 17. 7. 9:30 Společné zpívání s Klubem seniorů
pondělí 22. 7. 9:30 Mše svatá
úterý 23. 7. 9:30 Hudební vystoupení Jiřího Erlebacha
středa 31. 7. 9:30 Domovské kino

Pravidelný program

pondělí9:30 Mše svatá (každý sudý týden)
úterý14:00 sportovní hry

Každodenní aktivity: vysílání televize Jitřenka, zájmová a individuální činnost obyvatel, skupinové činnosti, počítačová klubovna pro obyvatele, individuální vycházky do okolí Domova seniorů.


Časopis ECHO


Změna provozní doby sociálního úseku

Vážené dámy a pánové,

od 1.května dochází ke změna provozní doby sociálního úseku a to takto:

Po 8.00-15.30h
Út 8.00-15.30h
St 8.00-17.00h
Čt 8.00-15.30h
Pá 8.00-13.00h

Den otevřených dveří

Vážené dámy a pánové,

chtěli bychom vás upozornit, že z důvodů státního svátku ve středu 1. května 2024, nebude v našem zařízení den otevřených dveří. Na vaši návštěvě se můžete domluvit i mimo tento termín na sociálním úseku DS Hranice, tel. 581 650 207.

Děkujeme za pochopení.


Omezení dodávky el. proudu

Vážené dámy a pánové,

chtěli bychom vás upozornit, že se dne 4. října 2023 nebude konat Den otevřených dveří. Jelikož společnost ČEZ avizovala celodenní omezení dodávky elektrické energie upozorňujeme návštěvníky, že v tento den nebudou moci využívat osobní výtahy.

Děkujeme za pochopení.


Den otevřených dveří

Milé dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vás dne 2. 10. 2023 pozvat do naší pobytové služby. V rámci Týdne sociálních služeb ČR zde bude probíhat od 10 do 17 hodin Den otevřených dveří. Zároveň si spolu s námi a členkami Klubu seniorů Hranice můžete v 10 hodin zazpívat. Od 13.30 hodin si můžete vyzkoušet své dovednosti během zábavného sportovního odpoledne.

Budeme se těšit na společné setkání.


Workshop auditu familyfriendlycommunity

Záleží nám na tom, aby se nám v Hranicích dobře žilo a zajímá nás, co Vám v našem městě chybí, co vás trápí a co byste chtěli zlepšit či změnit.

Přijďte nám to říct ve čtvrtek 5. října od 16:00 do dvorany zámku v Hranicích.


Předání elektromobilů Toyota

Ve čtvrtek 6. dubna 2023 převzala naše organizace pro potřeby pečovatelské služby dva nové užitkové elektromobily značky Toyota. Auta byla pořízena s přispěním evropského fondu pro regionální rozvoj. Předmětem projektu je obnova vozového parku příspěvkové organizace Domov seniorů Hranice.

Upozornění

Vážené dámy, vážení pánové,

protože vám chceme zachovat co nejdostupnější kontakt s vašimi nejbližšími, chtěli bychom vás požádat, abyste svou návštěvu odložili v případě, že u sebe pozorujete i mírné respirační příznaky (rýma, kašel, zvýšená teplota) nebo jste v přímém kontaktu s osobou, u které probíhá akutní respirační onemocnění.

Můžeme vám zprostředkovat také videohovor.

Děkujeme za pochopení.


Protiepidemická opatření

Vážené dámy, vážení pánové,

chtěli bychom Vám oznámit, že od 25. července 2022 je vyžadována při každé Vaší návštěvě uvnitř DS Hranice ochrana dýchacích cest pomocí respirátoru třídy FFP2. Důležité je správné nasazení ochrany dýchacích cest se zakrytím dutiny ústní a okolí, včetně nosu.

Také prosím dbejte na důkladné mytí rukou a hygienickou dezinfekci rukou pomocí automatických dávkovačů umístěných u všech pokojů na chodbách.

V případě nutnosti, kdy u sebe nemáte respirátor, požádejte prosím personál o jeho vydání. Několik následujících dnů, Vám budeme takto vycházet vstříct.

Toto upozornění je vydáno na základě doporučení KHS Olomouc, ze dne 21. 7. 2022.

Děkujeme Vám za spolupráci, která snad pomůže ponechat DS Hranice otevřený pro návštěvy.


Den otevřených dveří

Vážené dámy, vážení pánové,

chtěli bychom Vás informovat, že od května opět pořádáme v našem zařízení Dny otevřených dveří, a to každou první středu v měsíci. V době od 10 do 17 hod. se vám budou věnovat pracovníci sociálního a zdravotního úseku, aby zodpověděli vaše dotazy a případně vás provedli společnými prostorami domova.

Svou návštěvu si můžete dopředu objednat v kanceláři sociálních pracovníků – tel. 581 650 207, 581 650 239. Dny otevřených dveří jsou určeny nejen zájemcům o sociální službu, ale také blízkým našich uživatelů služby.

Těšíme se na setkání.


Co se u nás dělo

Zpívání s Klubem seniorů

Zpívání lidových písní s členkami hranického Klubu seniorů jsme si užili ve středu 17. července. Společné dopoledne nás moc potěšilo.

17.7.2024

Muzikoterapie

S různými, především perkusními nástroji jsme se seznámili a rovněž si na ně zahráli v úterý 16. července, kdy se v našem Domově konala muzikoterapie.

16.7.2024

Setkání s rodinnými příslušníky

Tradiční setkání s rodinnými příslušníky se konalo v našem Domově i letos během května a června. Jednotlivá oddělení si připravila posezení pro seniory a jejich blízké i zaměstnance. Všichni se tak mohli společně pobavit v neformální a přátelské atmosféře, pochutnat si na nabídnutém občerstvení či ...

19.6.2024

Kouzelník Katonas

Své kouzelnické umění nám v pondělí 17. června představil kouzelník Katonas, který nás udivoval řadou nečekaných magických kousků a iluzí.

17.6.2024

Cirkus v Drahotuších

Klauni, akrobati, tanečnice, silák, fakír, kouzelník či divá zvěř, ti všichni nechyběli na cirkusovém vystoupení dětí z Mateřské školy Drahotuše, kterého jsme se zúčastnili v pátek 14. června přímo na zahradě mateřinky. Vystoupení dětí bylo moc hezké a veselé, udělalo nám velkou radost a moc ...

14.6.2024

Turnaj v šoupané

Turnaj v šoupané na nás čekal ve čtvrtek 13. června v rámci Pánského klubu. Sportovní zápolení jsme si moc užili.

13.6.2024

Přednáška o chovu exotických ptáků

Velice zajímavou přednášku o chovu exotických ptáků jsme si vyslechli v úterý 11. června. Průvodcem nám na ní byl pan Jaromír Vachutka, který s sebou přivezl i opeřence, o kterých poutavě vyprávěl a my si je mohli prohlédnout a některé i pohladit.

11.6.2024

Sušení bylinek

Bylinky, kterými jsme osázeli mobilní zahrádky, se nám pěkně rozrostly, proto jsme se pomalu vrhli na jejich sušení. Těšit se tak můžeme na mátový, meduňkový či tymiánový čaj.

7.6.2024

Společné zpívání

To, že s písničkou je vše veselejší, jsme si ověřili ve čtvrtek 6. června, kdy se pro seniory konalo společné zpívání lidových písní ve velké společenské místnosti.

6.6.2024

Kácení máje

I přes počáteční nepřízeň počasí jsme si ve čtvrtek 30. května užili tradiční Kácení máje na domovské zahradě. O dobrou náladu se postarala dechová hudba Partutovjanka. Radost všem udělala i přítomnost mobilní salaše s ovečkami a vystavený veterán, se kterým přijel pan Richter. Vrcholem odpoledne ...

30.5.2024

Ukončení akce Cyklotoulky

Slavnostní ukončení a vyhlášení výsledků letošního ročníku akce Cyklotoulky na nás čekalo v úterý 28. května. Během měsíce května jsme tentokrát na rotopedech symbolicky projeli cyklostezky v Rychlebských horách a ujeli jsme více než 337 kilometrů. Nejlepším jezdcem se přitom stal pan Oldřich ...

28.5.2024

Poděkování mistrům

Srdečně gratulujeme našim hokejistů, kteří včera vybojovali zlato na Mistrovství světa v ledním hokeji 2024. Moc jsme jim všichni fandili a sdílíme s nimi velkou radost a hrdost, že naši hokejisté patří ke světové špičce.

27.5.2024

Renovace laviček

Do renovace venkovních laviček se zapojili i pánové z řad obyvatelů našeho Domova. Společně se pustili do natírání nových desek a venkovní posezení tak bude zas o něco příjemnější.

27.5.2024


Napsali o nás

Koledníci nám letos zahrají pod okny, říká ředitelka hranického Domova seniorů

Zatímco jarní vlnu koronavirové pandemie hranický Domov seniorů zvládl, letošní podzim se hluboce vryje do paměti nejen klientům, jejím rodinným příslušníkům, ale také zaměstnancům a všem, kteří podali domovu pomocnou ruku v té největší krizi. Covidem-19 se zde nakazila jedna třetina klientů z 215, ...

24.12.2020    Zdroj: Hranický deník

V hranickém domově seniorů pomáhají vojáci, desítky nemocných budou stěhovat

Domovu pro seniory v Hranicích, kde je nyní čtyřicet pět klientů s nákazou novým typem koronaviru, a výrazně vzrostla i nemocnost personálu, přispěchali na pomoc vojáci ze spojovací roty zdejší 7. mechanizované brigády. Pomáhají s úklidem, zapojují se do běžných činností a podle ředitelky domova ...

20.10.2020    Zdroj: Hranický deník

Den otevřených dveří v DS Hranice

Bohatý doprovodný program zpestřil Den otevřených dveří, který pořádal v úterý 8. října od 10 hodin hranický Domov seniorů v rámci Týdne sociálních služeb.

22.10.2019    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů láká na prohlídku

Zajímavý program připravují na Den otevřených dveří v hranickém Domově seniorů.

7.10.2019    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů letos prošel rekonstrukcí za téměř pět milionů korun

Hranice – Po úpravách vnějšího vstupního prostoru, které proběhly v první polovině roku, nyní došlo k modernizaci vytápění a také k instalaci protipožárního systému. Náklady na všechny tyto opravy se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

15.11.2016    Zdroj: Hranický deník

V domově seniorů oslavili velké životní jubileum, Marie Kalužová má sto let

Hranice – Dožít se sta let se mnoha lidem nepoštěstí. Paní Marii Kalužové z hranického Domova seniorů ano. Popřát k významnému jubileu jí přišla rodina, zaměstnanci domova i starosta.

23.3.2016    Zdroj: Hranický deník

Vánoční strom se rozsvítí u Domova seniorů

Hranice – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin u hranického Domova seniorů. Slavnostní událost doprovodí pěvecké vystoupení členek sboru Cantabile. Chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

30.11.2015    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů: Jezdíme na kole všichni, proč se nezapojit do soutěže

Hranice – Akce „Do práce na kole" už vypukla. Pozadu nezůstaly ani dva kolektivy z Hranic, každý po pěti lidech. Jako úplně první se do soutěže zapojil Domov seniorů a po něm následoval Městský úřad ve spolupráci s Městskou policií Hranice.

16.5.2015    Zdroj: Hranický deník

Hranický Domov seniorů už dávno není smutným místem, říká jeho ředitelka

Hranice – Domov seniorů Hranice slavil v pátek 27. března třicet let od svého založení. Nejen o tom, jak vypadaly oslavy si Přerovský a hranický deník povídal s ředitelkou Simonou Hašovou, která je ve funkci rok a půl.

1.4.2015    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Hraničtí senioři si zazpívali lidovky s dívčím sborem

Hranice – Usměvavé tváře i zaujetí bylo možné vidět v neděli v Domově seniorů v Hranicích. Oderský sbor Datio nejprve zazpíval na dvou po sobě jdoucích mších v kostele, poté potěšil Domov seniorů, kde předvedl své hudební umění ve dvě hodiny v neděli 15. února.

16.2.2015    Zdroj: Hranický deník