Mimořádné akce

pondělí 24. 9. 10:00 Přednáška pana Bednáře o jeho knize Hranické Mauzoleum
pátek 5. 10. 10:00 návštěva výstavy Pro radost a potěšení 2018 v Lipníku
úterý 9. 10. 10:00 Den otevřených dveří s doprovodným programem
úterý 16. 10. 15:00 slavnostní předávání panenek pro děti v Nemocnici Hranice
středa 17. 10. 13:45 hudební vystoupení Oldřicha Kubíčka
pátek 19. 10. 10:00 Kavárna
pátek 26. 10. 10:00 hudební vystoupení žáků ZUŠ Hranice
pátek 26. 10. 14:00 návštěva programu v prvorepublikovém duchu - dvorana MěÚ Hranice
sobota 27. 10. 9:30 hudební vystoupení sboru z Holandska

Pravidelný program

pondělí13:45 filmový klub
úterý14:00 sportovní hry
středa13:45 poslech lidové hudby
čtvrtek13:30 filmový klub
pátek15:30 mše svatá

Každodenní aktivity: vysílání rádia Jitřenka, zájmová a individuální činnost obyvatel, skupinové činnosti, počítačová klubovna pro obyvatele, individuální vycházky do okolí Domova seniorů.


Časopis ECHO


Den otevřených dveří v Domomě seniorů Hranice

V úterý 9.10.2018 od 10 hodin Vás zveme na den otevřených dveří v Domově seniorů Hranice.

Níže naleznete pozvánku s programem a informační leták.


Domov seniorů Hranice získal Značku kvality

Domov seniorů spolu s Domovem se zvláštním režimem byl oceněn Značkou kvality, kterou uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Přidělenými pěti hvězdami tak dosáhl nejvyššího možného hodnocení. Slavnostního předávání ceny se účastnili rovněž zástupci zřizovatele Mgr. Ivo Lesák, místostarosta města Hranice a Mgr. Vojtěch Bušina, vedoucí odboru školství a sociálních věcí.

V rámci akreditace byla posouzena oblast ubytování, stravování, kultura, partnerství a péče. Cílem Značky kvality je poskytnout seniorům vstupujícím do sociální služby, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v domově očekávat.

Chtěla bych všem zaměstnancům velmi poděkovat za to, že svou náročnou práci vykonávají velmi svědomitě, pečlivě a laskavě s ohledem na individuální potřeby každého člověka.

Dosažený úspěch je nejen potěšující, ale i zavazující. Rádi bychom proto také v dalších dnech naplnili obsah slov A. Reponda: „Stáří nemá být koncem života, ale jeho korunou.“

Simona Hašová


Jedeme v tom společně

V letošním roce jsme se rozhodli zapojit do celostátní soutěže s názvem Jedeme v tom společně. Tento projekt vymysleli a organizují již třetím rokem v Domově seniorů Vrbno pod Pradědem. Cílem akce je motivovat seniory k pohybu, v tomto případě se jedná o jízdu na šlapadle či rotopedu, a také podpořit aktivizaci a společenské vazby klientů mezi sebou. Trasa je dlouhá 1800km, objedeme společně celou Českou i Slovenskou republiku. Startuje se hypoteticky na Pradědu, projíždí se městy Ostrava, Povážská Bystrica, Košice, Nitra, Bratislava, Brno, České Budějovice, Písek, Plzeň, Praha, Hradec Králové, Olomouc, a cíl je opět na Pradědu. Start je stanoven na datum 1.3.2018 v 10.00 hod a délka projektu je do konce dubna. Podrobnosti k celé akci naleznete na stránkách www.jedeme-spolecne.cz. Spolupracujícími subjekty ročníku 2018 jsou Výbor dobré vůle – nadace Olgy Havlové, europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, firma Marli – David Valach a Linda Dolečková, město Vrbno pod Pradědem, katedra informatiky UP Olomouc.

Protože je to pro nás a naše klienty první ročník, stanovili jsme si reálný cíl, a ten je, dokončit soutěž. Takže naše heslo zní: „ Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se! „


Stálá expozice Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla

V našem domově můžete shlédnout stálou expozici sochaře, kreslíře, výtvarného teoretika, básníka, ilustrátora a kritika Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla.

Ukázku z děl tohoto významného umělce naleznete na oddělní 4, ve 2. patře, pavilonu I.


Den otevřených dveří

Každou první středu v měsíci od 8 hod do 17 hod je u nás Den otevřených dveří, kdy máte možnost přijít si prohlédnout prostory a vybavení našeho Domova seniorů. V tento den je Vám k dispozici sociální pracovnice a také vedoucí oddělení sociální a zdravotní péče, které Vás provedou Domovem seniorů, poskytnou informace a zodpoví Vaše dotazy.

Den otevřených dveří je určen nejen pro žadatele o umístění do Domova seniorů, ale také pro rodinné příslušníky našich stávajících uživatel. Máte možnost konzultovat své dotazy se sociální pracovnicí a také s vedoucí úseku sociální a zdravotní péče.


Výstava Barvy života

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu Barvy života, která bude probíhat od 7. do 29. září 2017 v Galerii M+M.

Na výstavě představí své práce senioři z Hranicka, Kub seniorů Hranice, Prof. PaedDr. Zdeněk Přikryl, DAS Pavlovice, DD Prostějov, Sociální služby Lipník, DpS Radkova Lhota, Harmonia a Humanus Hlohovec (SR).

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 7. zaří 2017 v 15 hodin.


Žádost o spolupráci

V prostorách domova připravujeme pro naše obyvatele vzpomínkovou místnost, která bude zachycovat život před několika desetiletími.

Pokud nám můžete darovat nějaký dobový nábytek nebo doplněk, prosíme, pošlete svou nabídku spolu s fotografií na adresu info@domovsenioruhranice.cz. Děkujeme za pomoc


Co se u nás dělo

Posezení s lidovými písničkami

Posezení s lidovými písničkami si ve čtvrtek 13. září užili obyvatelé hranického Domova seniorů. Hudební odpoledne pro ně připravila paní Čočková a Sábová, se kterými si posluchači zazpívali známé lidovky.

13.9.2018

Návštěva zámku a infocentra

Na hranický zámek a do nového informačního centra v Teplicích nad Bečvou zavítali během srpna a září obyvatelé hranického Domova seniorů. Na zámku zhlédli výstavu Pískovcové dílny Tabita a výstavu obrazů Jakuba Čočka. V infocentru na teplickém nádraží si pak prohlédli poutavou expozici věnovanou ...

13.9.2018

Olympiáda v Radkově Lhotě

Druhé místo vybojovali zástupci hranického Domova seniorů, kteří se ve středu 12. září zúčastnili Malé sportovní olympiády v Domově pro seniory v Radkově Lhotě. Na olympiádě poměřili síly se seniory z celého Olomouckého kraje.

12.9.2018

Výlet do lesa

Příjemné dopoledne v lese strávili obyvatelé hranického Domova seniorů, kteří v úterý 11. září zavítali do Školního polesí Valšovice. Zde se v doprovodu lesních pedagogů seznámili s ukázkami loveckého troubení, poznávali kožešiny zvířat či různé přírodniny.

11.9.2018

Olympiáda v Prostějově

Sportovního turnaje, který se konal ve čtvrtek 30. srpna v Domově seniorů Prostějov, se zúčastnili také zástupci hranického Domova seniorů. Olympiády se zúčastnilo dalších třináct družstev z celého Olomouckého kraje a soutěžilo se v celkem deseti různorodých disciplínách.

30.8.2018

Posezení u táboráku

Rozloučení s létem zažili v pátek 24. srpna obyvatelé hranického Domova seniorů, kteří si užili tradiční posezení u táboráku. Na domovské zahradě jim při této příležitosti k tanci i poslechu zahrála Malá dechovka Luha a všichni si pochutnali na grilovaném kabanosu.

24.8.2018

Pochod vojáků

Na čestný pochod vojáků se v úterý 28. srpna byli podívat obyvatelé hranického Domova seniorů. Vojáci mířili od zámku ke Staré radnici k památníku T. G. Masaryka, kde vzdali hold našemu prvnímu československému prezidentovi.

20.8.2018

Návštěva oseckého Jadranu

Letní výlet k oseckému Jadranu podnikli ve čtvrtek 2. srpna obyvatelé hranického Domova seniorů. U známého přírodního koupaliště strávili příjemné dopoledne. Pokochali se pohledem na vodní hladinu i koupající se lidi a občerstvili se v tamní restauraci. Rovněž se jim líbila zpáteční cesta, kdy si ...

2.8.2018

Přednáška o hranickém Sokolu

Historii hranického Sokola přiblížil Pavel Vývoda, který pro seniory připravil ve čtvrtek 26. a v pátek 27. července dvoudílnou přednášku na toto téma. Posluchačům se podrobné povídání líbilo a řada z nich zavzpomínala na časy, kdy sami do Sokola chodili cvičit.

26.7.2018

Výlet do lázní

Příjemné dopoledne strávili ve středu 25. července obyvatelé hranického Domova seniorů, kteří zavítali do lázní Teplice nad Bečvou. Zde se prošli po kolonádě, pokochali se pohledem na řeku Bečvu, zakoupili si lázeňské oplatky a občerstvili se v kavárně a nezapomněli ochutnat ani lázeňskou kyselku.

25.7.2018

Návštěva Staré radnice

Výstavu Řemeslo má zlaté dno navštívili v pátek 20. července obyvatelé hranického Domova seniorů. Ve výstavních prostorách Staré radnice zhlédli exponáty hned několika řemesel, a to například tkalcovství, soukenictví, mlynářství, pekařství, stolařství, truhlářství, obuvnictví, hrnčířství a ...

20.7.2018

Beseda s galeristou Annou Musilovou

Poutavé povídání hranické galeristky Anny Musilová si ve středu 18. července vyslechli obyvatelé hranického Domova seniorů. Anna Musilová dala posluchačům nahlédnout do svého života i do činnosti Galerie M+M, o jejíž chod se již řadu let neúnavně stará.

18.7.2018

Senioři soutěžili v Pavlovicích u Přerova

Zábavné dopoledne plné sportovních a vědomostních soutěží zažili ve středu 27. června obyvatelé hranického Domova seniorů. Společně s dalšími domovy se zúčastnili Sportovní olympiády seniorů, kterou pořádal Domov Alfreda Skeneho v Pavlovicích u Přerova. Senioři poměřili své síly v netradičních ...

27.6.2018


Napsali o nás

Domov seniorů letos prošel rekonstrukcí za téměř pět milionů korun

Hranice – Po úpravách vnějšího vstupního prostoru, které proběhly v první polovině roku, nyní došlo k modernizaci vytápění a také k instalaci protipožárního systému. Náklady na všechny tyto opravy se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

15.11.2016    Zdroj: Hranický deník

V domově seniorů oslavili velké životní jubileum, Marie Kalužová má sto let

Hranice – Dožít se sta let se mnoha lidem nepoštěstí. Paní Marii Kalužové z hranického Domova seniorů ano. Popřát k významnému jubileu jí přišla rodina, zaměstnanci domova i starosta.

23.3.2016    Zdroj: Hranický deník

Vánoční strom se rozsvítí u Domova seniorů

Hranice – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin u hranického Domova seniorů. Slavnostní událost doprovodí pěvecké vystoupení členek sboru Cantabile. Chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

30.11.2015    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů: Jezdíme na kole všichni, proč se nezapojit do soutěže

Hranice – Akce „Do práce na kole" už vypukla. Pozadu nezůstaly ani dva kolektivy z Hranic, každý po pěti lidech. Jako úplně první se do soutěže zapojil Domov seniorů a po něm následoval Městský úřad ve spolupráci s Městskou policií Hranice.

16.5.2015    Zdroj: Hranický deník

Hranický Domov seniorů už dávno není smutným místem, říká jeho ředitelka

Hranice – Domov seniorů Hranice slavil v pátek 27. března třicet let od svého založení. Nejen o tom, jak vypadaly oslavy si Přerovský a hranický deník povídal s ředitelkou Simonou Hašovou, která je ve funkci rok a půl.

1.4.2015    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Hraničtí senioři si zazpívali lidovky s dívčím sborem

Hranice – Usměvavé tváře i zaujetí bylo možné vidět v neděli v Domově seniorů v Hranicích. Oderský sbor Datio nejprve zazpíval na dvou po sobě jdoucích mších v kostele, poté potěšil Domov seniorů, kde předvedl své hudební umění ve dvě hodiny v neděli 15. února.

16.2.2015    Zdroj: Hranický deník

Správná trefa. Na turnaj v šipkách přijely do Hranic týmy z celého kraje

Hranice – Osmnáct hráčů, široká fanouškovská základna hranických reprezentantů a celkem šest zúčastněných seniorských domovů z Olomouckého kraje.

9.12.2014    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů plánuje další práce. Opraví vchod do budovy

Hranice – Doslova jen pár měsíců se klienti Domova seniorů v Hranicích těší z několika zbrusu nových prostorů a opravených zařízení. Už nyní ale vedení této hranické příspěvkové organizace uvažuje nad modernizací dalších částí budovy, ze které budou mít největší užitek opět samotní klienti.

8.11.2014    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Uživatelé Domova seniorů si užili prosluněnou olympiádu

Hranice – Zábava spojená se sportováním a společné venkovní posezení pod sluncem. I to bylo smyslem Domovské olympiády, která se ve čtvrtek dopoledne konala v Domově seniorů Hranice. Na celkem sedmi stanovištích poměřilo své schopnosti dvacet soutěžících.

22.5.2014    Zdroj: Hranický deník

Modernizace Domova seniorů je hotová. Má nové koupelny, výtahy i sál

Hranice – Domov seniorů v novém kabátu. Tak by se dala charakterizovat již dokončená modernizace tohoto hranického zařízení.

21.5.2014    Zdroj: Hranický deník