V sekci Aktuálně najdete upozornění ohledně chřipkové epidemie.

Mimořádné akce

čtvrtek 23. 1. 10:00 hudební vystoupení žáků ZUŠ Hranice
středa 29. 1. 9:30 Kroketový turnaj
úterý 4. 2. 9:30 Vystoupení studentů Střední lesnické školy Hranice
středa 5. 2. 9:30 Zábavné dopoledne se společenskými hrami
úterý 11. 2. 10:00 Pěvecké vystoupení Klubu seniorů Hranice
úterý 18. 2. 14:00 Domovský bál
středa 19. 2. 10:00 Masopustní vystoupení žáků ZŠ Drahotuše
úterý 25. 2. 13:00 Masopust
středa 4. 3. 9:00 Počítačový kurz pro seniory

Pravidelný program

pondělí13:45 filmový klub
úterý14:00 sportovní hry
středa13:45 poslech lidové hudby
čtvrtek13:30 filmový klub
pátek15:30 mše svatá

Každodenní aktivity: vysílání rádia Jitřenka, zájmová a individuální činnost obyvatel, skupinové činnosti, počítačová klubovna pro obyvatele, individuální vycházky do okolí Domova seniorů.


Časopis ECHO


Upozornění

Vážené dámy a pánové,

pokud plánujete v tomto období návštěvu našeho zařízení, chtěli bychom Vás poprosit, abyste ji odložili pokud na sobě pozorujete chřipkové příznaky (kašel, rýma, zvýšená teplota apod.).

Velice děkujeme za vaši vstřícnost a pochopení. V našem zařízení nebyl vydán zákaz návštěv v době chřipkové epidemie.


Dotazník spokojenosti

Vážení návštěvníci našeho Domova,

k tomu, aby naše služba mohla poskytována co nejkvalitněji, potřebujeme znát Váš názor. Můžete proto využít možnosti vyjádřit své poznatky, přání i připomínky prostřednictvím Dotazníku spokojenosti, který najdete v záložce Dokumenty. Vyplněný formulář nám můžete zaslat elektronicky na e-mail info@domovsenioruhranice.cz, nebo poštou na adresu našeho Domova, případně jej můžete vložit do schránek určených pro podávání námětů, přání a stížnosti rozmístěných ve všech ubytovacích poschodích Domova a ve vestibulu.

Děkujeme Vám za Vaši spolupráci.


Domov seniorů Hranice získal Značku kvality

Domov seniorů spolu s Domovem se zvláštním režimem byl oceněn Značkou kvality, kterou uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Přidělenými pěti hvězdami tak dosáhl nejvyššího možného hodnocení. Slavnostního předávání ceny se účastnili rovněž zástupci zřizovatele Mgr. Ivo Lesák, místostarosta města Hranice a Mgr. Vojtěch Bušina, vedoucí odboru školství a sociálních věcí.

V rámci akreditace byla posouzena oblast ubytování, stravování, kultura, partnerství a péče. Cílem Značky kvality je poskytnout seniorům vstupujícím do sociální služby, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v domově očekávat.

Chtěla bych všem zaměstnancům velmi poděkovat za to, že svou náročnou práci vykonávají velmi svědomitě, pečlivě a laskavě s ohledem na individuální potřeby každého člověka.

Dosažený úspěch je nejen potěšující, ale i zavazující. Rádi bychom proto také v dalších dnech naplnili obsah slov A. Reponda: „Stáří nemá být koncem života, ale jeho korunou.“

Simona Hašová


Jedeme v tom společně

V letošním roce jsme se rozhodli zapojit do celostátní soutěže s názvem Jedeme v tom společně. Tento projekt vymysleli a organizují již třetím rokem v Domově seniorů Vrbno pod Pradědem. Cílem akce je motivovat seniory k pohybu, v tomto případě se jedná o jízdu na šlapadle či rotopedu, a také podpořit aktivizaci a společenské vazby klientů mezi sebou. Trasa je dlouhá 1800km, objedeme společně celou Českou i Slovenskou republiku. Startuje se hypoteticky na Pradědu, projíždí se městy Ostrava, Povážská Bystrica, Košice, Nitra, Bratislava, Brno, České Budějovice, Písek, Plzeň, Praha, Hradec Králové, Olomouc, a cíl je opět na Pradědu. Start je stanoven na datum 1.3.2018 v 10.00 hod a délka projektu je do konce dubna. Podrobnosti k celé akci naleznete na stránkách www.jedeme-spolecne.cz. Spolupracujícími subjekty ročníku 2018 jsou Výbor dobré vůle – nadace Olgy Havlové, europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, firma Marli – David Valach a Linda Dolečková, město Vrbno pod Pradědem, katedra informatiky UP Olomouc.

Protože je to pro nás a naše klienty první ročník, stanovili jsme si reálný cíl, a ten je, dokončit soutěž. Takže naše heslo zní: „ Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se! „


Stálá expozice Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla

V našem domově můžete shlédnout stálou expozici sochaře, kreslíře, výtvarného teoretika, básníka, ilustrátora a kritika Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla.

Ukázku z děl tohoto významného umělce naleznete na oddělní 4, ve 2. patře, pavilonu I.


Den otevřených dveří

Každou první středu v měsíci od 8 hod do 17 hod je u nás Den otevřených dveří, kdy máte možnost přijít si prohlédnout prostory a vybavení našeho Domova seniorů. V tento den je Vám k dispozici sociální pracovnice a také vedoucí oddělení sociální a zdravotní péče, které Vás provedou Domovem seniorů, poskytnou informace a zodpoví Vaše dotazy.

Den otevřených dveří je určen nejen pro žadatele o umístění do Domova seniorů, ale také pro rodinné příslušníky našich stávajících uživatel. Máte možnost konzultovat své dotazy se sociální pracovnicí a také s vedoucí úseku sociální a zdravotní péče.


Výstava Barvy života

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu Barvy života, která bude probíhat od 7. do 29. září 2017 v Galerii M+M.

Na výstavě představí své práce senioři z Hranicka, Kub seniorů Hranice, Prof. PaedDr. Zdeněk Přikryl, DAS Pavlovice, DD Prostějov, Sociální služby Lipník, DpS Radkova Lhota, Harmonia a Humanus Hlohovec (SR).

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 7. zaří 2017 v 15 hodin.


Žádost o spolupráci

V prostorách domova připravujeme pro naše obyvatele vzpomínkovou místnost, která bude zachycovat život před několika desetiletími.

Pokud nám můžete darovat nějaký dobový nábytek nebo doplněk, prosíme, pošlete svou nabídku spolu s fotografií na adresu info@domovsenioruhranice.cz. Děkujeme za pomoc


Co se u nás dělo

Masopustní vystoupení

Masopustní vystoupení dětí ze Základní školy Drahotuše nás potěšilo ve středu 19. února. Děti oděné v pestrobarevných kostýmech nám zatančily a připomněly masopustní zvyky.

19.2.2020

Domovský bál

Nefalšované plesové veselí jsme v úterý 18. února zažili na Domovském bálu. Ve svátečně vyzdobené velké jídelně nám k tanci a poslechu vyhrával Vladimír Volek. Příjemným zpestřením programu bylo i vystoupení břišních tanečnic pod vedením Zuzany Zizi Velické či nečekaná návštěva zpěvaček Marty ...

18.2.2020

Vystoupení Klubu seniorů

Pěvecké vystoupení členek hranického Klubu seniorů nás příjemně naladilo v úterý 11. února. Společně jsme si zazpívali známé lidové písničky a strávili tak pohodové dopoledne.

11.2.2020

Návštěva výstavy

Na výstavu Vánoce za totáče jsme zavítali ve čtvrtek 6. února na hranickou Starou radnici. Poutavá expozice nám připomněla, jak se slavili nejvýznamnější svátky v roce v časech našeho dětství.

6.2.2020

Kroketový turnaj

S populární hrou kroket jsme se seznámili ve středu 29. ledna. Velká společenská místnost se při této příležitosti proměnila v improvizované kroketové hřiště, kde si všichni zájemci mohli tuto hru vyzkoušet.

29.1.2020

Setkání s vedením Domova

Tradiční setkání vedení našeho Domova seniorů (DS) s jeho obyvateli se konalo v úterý 28. ledna. Senioři si při něm připomněli dění a významné události v DS v uplynulém roku a seznámili se i s plánovanými akcemi a novinkami.

28.1.2020

Hudební vystoupení pana Zábranského

Hudební vystoupení pana Zábranského nás potěšilo v pondělí 20. ledna. Poslechli jsme si během něho lidové i duchovní písně, které nám pan Zábranský zazpíval a sám se při tom doprovodil hrou na klávesy.

20.1.2020

Tříkrálový koncert

Tradičním Tříkrálový koncert jsme si užili ve čtvrtek 16. ledna. Jako v uplynulých letech nám při této příležitosti přišly zazpívat členky hranického Ženského komorního sboru. Pro posluchače si připravily řadu lidových písní i spirituálů.

16.1.2020

Přednáška o životě

Proč jsem tu ještě potřebný byl název přednášky, kterou jsme si vyslechli ve čtvrtek 9. ledna. Přednášel nám pan Zdeněk Svoboda z nadačního fondu Lepší senior. Během jeho poutavého vyprávění jsme se dozvěděli, jak zkvalitnit svůj život či získat pozitivní postoj k sobě i našemu okolí.

9.1.2020

Předsilvestrovská kavárna

Symbolické rozloučení s rokem 2019 a přivítání roku 2020 jsme zažili v pondělí 30. prosince, kdy jsme se pobavili na tradiční Předsilvestrovské kavárně. Ve velké domovské jídelně jsme si při poslechu reprodukované hudby nejenom společně popovídali, ale rovněž si pochutnali na nabídnutém občerstvení ...

30.12.2019

Živý betlém

Živý betlém pro nás připravily ve středu 25. prosince děti z místní farnosti. Jejich představení zkrášlilo vánoční čas v našem Domově a všem se moc líbilo.

25.12.2019

Koncert kapely LH Western

Známé country hity jsme si poslechli v pátek 20. prosince. Písně od táborových ohňů zazněly na koncertu oblíbené kapely LH Western.

20.12.2019

Koncert manželů Procházkových

Vánoční koncert manželů Procházkových nás příjemně naladil ve čtvrtek 19. prosince. Poslechli jsme si během něho známé vánoční písně i recitaci sváteční poezie.

19.12.2019


Napsali o nás

Domov seniorů letos prošel rekonstrukcí za téměř pět milionů korun

Hranice – Po úpravách vnějšího vstupního prostoru, které proběhly v první polovině roku, nyní došlo k modernizaci vytápění a také k instalaci protipožárního systému. Náklady na všechny tyto opravy se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

15.11.2016    Zdroj: Hranický deník

V domově seniorů oslavili velké životní jubileum, Marie Kalužová má sto let

Hranice – Dožít se sta let se mnoha lidem nepoštěstí. Paní Marii Kalužové z hranického Domova seniorů ano. Popřát k významnému jubileu jí přišla rodina, zaměstnanci domova i starosta.

23.3.2016    Zdroj: Hranický deník

Vánoční strom se rozsvítí u Domova seniorů

Hranice – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin u hranického Domova seniorů. Slavnostní událost doprovodí pěvecké vystoupení členek sboru Cantabile. Chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

30.11.2015    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů: Jezdíme na kole všichni, proč se nezapojit do soutěže

Hranice – Akce „Do práce na kole" už vypukla. Pozadu nezůstaly ani dva kolektivy z Hranic, každý po pěti lidech. Jako úplně první se do soutěže zapojil Domov seniorů a po něm následoval Městský úřad ve spolupráci s Městskou policií Hranice.

16.5.2015    Zdroj: Hranický deník

Hranický Domov seniorů už dávno není smutným místem, říká jeho ředitelka

Hranice – Domov seniorů Hranice slavil v pátek 27. března třicet let od svého založení. Nejen o tom, jak vypadaly oslavy si Přerovský a hranický deník povídal s ředitelkou Simonou Hašovou, která je ve funkci rok a půl.

1.4.2015    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Hraničtí senioři si zazpívali lidovky s dívčím sborem

Hranice – Usměvavé tváře i zaujetí bylo možné vidět v neděli v Domově seniorů v Hranicích. Oderský sbor Datio nejprve zazpíval na dvou po sobě jdoucích mších v kostele, poté potěšil Domov seniorů, kde předvedl své hudební umění ve dvě hodiny v neděli 15. února.

16.2.2015    Zdroj: Hranický deník

Správná trefa. Na turnaj v šipkách přijely do Hranic týmy z celého kraje

Hranice – Osmnáct hráčů, široká fanouškovská základna hranických reprezentantů a celkem šest zúčastněných seniorských domovů z Olomouckého kraje.

9.12.2014    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů plánuje další práce. Opraví vchod do budovy

Hranice – Doslova jen pár měsíců se klienti Domova seniorů v Hranicích těší z několika zbrusu nových prostorů a opravených zařízení. Už nyní ale vedení této hranické příspěvkové organizace uvažuje nad modernizací dalších částí budovy, ze které budou mít největší užitek opět samotní klienti.

8.11.2014    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Uživatelé Domova seniorů si užili prosluněnou olympiádu

Hranice – Zábava spojená se sportováním a společné venkovní posezení pod sluncem. I to bylo smyslem Domovské olympiády, která se ve čtvrtek dopoledne konala v Domově seniorů Hranice. Na celkem sedmi stanovištích poměřilo své schopnosti dvacet soutěžících.

22.5.2014    Zdroj: Hranický deník

Modernizace Domova seniorů je hotová. Má nové koupelny, výtahy i sál

Hranice – Domov seniorů v novém kabátu. Tak by se dala charakterizovat již dokončená modernizace tohoto hranického zařízení.

21.5.2014    Zdroj: Hranický deník