Mimořádné akce

čtvrtek 11. 4. 13:00 Pánský klub
pátek 12. 4. 9:30 Jóga pro seniory
středa 17. 4. 9:30 Přednáška p. Pořízky
pátek 19. 4. 10:00 Vystoupení žáků ZUŠ Hranice
úterý 23. 4. 14:00 Domovská kavárna
středa 24. 4. 13:30 Virtuální realita
čtvrtek 25. 4. 14:00 Dobrovolnická činnost
pondělí 29. 4. 9:30 Mše svatá
úterý 30. 4. 14:00 Pálení čarodějnic s vystoupení V. Volka

Pravidelný program

pondělí13:45 filmový klub
úterý14:00 sportovní hry
středa13:45 poslech lidové hudby
čtvrtek13:30 filmový klub
pátek15:30 mše svatá

Každodenní aktivity: vysílání televize Jitřenka, zájmová a individuální činnost obyvatel, skupinové činnosti, počítačová klubovna pro obyvatele, individuální vycházky do okolí Domova seniorů.


Časopis ECHO


Den otevřených dveří

Vážené dámy a pánové,

chtěli bychom vás upozornit, že z důvodů státního svátku ve středu 1. května 2024, nebude v našem zařízení den otevřených dveří. Na vaši návštěvě se můžete domluvit i mimo tento termín na sociálním úseku DS Hranice, tel. 581 650 207.

Děkujeme za pochopení.


Omezení dodávky el. proudu

Vážené dámy a pánové,

chtěli bychom vás upozornit, že se dne 4. října 2023 nebude konat Den otevřených dveří. Jelikož společnost ČEZ avizovala celodenní omezení dodávky elektrické energie upozorňujeme návštěvníky, že v tento den nebudou moci využívat osobní výtahy.

Děkujeme za pochopení.


Den otevřených dveří

Milé dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vás dne 2. 10. 2023 pozvat do naší pobytové služby. V rámci Týdne sociálních služeb ČR zde bude probíhat od 10 do 17 hodin Den otevřených dveří. Zároveň si spolu s námi a členkami Klubu seniorů Hranice můžete v 10 hodin zazpívat. Od 13.30 hodin si můžete vyzkoušet své dovednosti během zábavného sportovního odpoledne.

Budeme se těšit na společné setkání.


Workshop auditu familyfriendlycommunity

Záleží nám na tom, aby se nám v Hranicích dobře žilo a zajímá nás, co Vám v našem městě chybí, co vás trápí a co byste chtěli zlepšit či změnit.

Přijďte nám to říct ve čtvrtek 5. října od 16:00 do dvorany zámku v Hranicích.


Předání elektromobilů Toyota

Ve čtvrtek 6. dubna 2023 převzala naše organizace pro potřeby pečovatelské služby dva nové užitkové elektromobily značky Toyota. Auta byla pořízena s přispěním evropského fondu pro regionální rozvoj. Předmětem projektu je obnova vozového parku příspěvkové organizace Domov seniorů Hranice.

Upozornění

Vážené dámy, vážení pánové,

protože vám chceme zachovat co nejdostupnější kontakt s vašimi nejbližšími, chtěli bychom vás požádat, abyste svou návštěvu odložili v případě, že u sebe pozorujete i mírné respirační příznaky (rýma, kašel, zvýšená teplota) nebo jste v přímém kontaktu s osobou, u které probíhá akutní respirační onemocnění.

Můžeme vám zprostředkovat také videohovor.

Děkujeme za pochopení.


Protiepidemická opatření

Vážené dámy, vážení pánové,

chtěli bychom Vám oznámit, že od 25. července 2022 je vyžadována při každé Vaší návštěvě uvnitř DS Hranice ochrana dýchacích cest pomocí respirátoru třídy FFP2. Důležité je správné nasazení ochrany dýchacích cest se zakrytím dutiny ústní a okolí, včetně nosu.

Také prosím dbejte na důkladné mytí rukou a hygienickou dezinfekci rukou pomocí automatických dávkovačů umístěných u všech pokojů na chodbách.

V případě nutnosti, kdy u sebe nemáte respirátor, požádejte prosím personál o jeho vydání. Několik následujících dnů, Vám budeme takto vycházet vstříct.

Toto upozornění je vydáno na základě doporučení KHS Olomouc, ze dne 21. 7. 2022.

Děkujeme Vám za spolupráci, která snad pomůže ponechat DS Hranice otevřený pro návštěvy.


Den otevřených dveří

Vážené dámy, vážení pánové,

chtěli bychom Vás informovat, že od května opět pořádáme v našem zařízení Dny otevřených dveří, a to každou první středu v měsíci. V době od 10 do 17 hod. se vám budou věnovat pracovníci sociálního a zdravotního úseku, aby zodpověděli vaše dotazy a případně vás provedli společnými prostorami domova.

Svou návštěvu si můžete dopředu objednat v kanceláři sociálních pracovníků – tel. 581 650 207, 581 650 239. Dny otevřených dveří jsou určeny nejen zájemcům o sociální službu, ale také blízkým našich uživatelů služby.

Těšíme se na setkání.


Co se u nás dělo

Jóga pro seniory

Protahování i relaxaci patřila v pátek 12. dubna tradiční Jóga pro seniory, kterou jsme si opět všichni užili.

12.4.2024

Pánský klub

Čas sazení bylinek se blíží, proto jsme se ve čtvrtek 11. dubna v rámci Pánského klubu vrhli do renovace mobilních zahrádek. Ty jsme společně očistili, osmirkovali a nově nalakovali, aby vypadaly jako nové.

11.4.2024

Country kapela Dallas

Známé country hity zazněly na vystoupení hudební skupiny Dallas z Lipníka nad Bečvou, která k nám zavítala ve čtvrtek 4. dubna.

4.4.2024

Kuřátka

Poslové jara v podobě roztomilých malých kuřátek nám dělají radost a lákají k návštěvě přízemí pavilonu 2.

3.4.2024

Velikonoční posezení

Velikonoční posezení jsme si užili ve středu 27. března. Během něho jsme si připomněli velikonoční zvyky a tradice.

27.3.2024

Cukroví z Partutovic

Lahodné cukroví nám napekly na velikonoční svátky členky Dámského spolku Partutovice. Za tento sladký dárek jim moc děkujeme.

27.3.2024

Jarní květiny

Přesazování jarních květin jsme se věnovali ve středu 27. března. Jejich krásné barvy nám nyní zpříjemní posezení za slunného počasí na terase před hlavním vchodem do našeho Domova.

27.3.2024

Návštěva skautů

Milou návštěvu jsme zažili ve středu 27. března, kdy za námi přišly děti z 1. oddílu Skautů Hranice. Společně s nimi jsme si zahráli skautský kvíz a upletli přívěšek na klíčenku. Bylo to moc příjemné odpoledne.

27.3.2024

Zdobení perníčků

Do společného zdobení medových perníčků, které jsme upekli se seniorkami, jsme se pustili v úterý 26. března.

26.3.2024

Pletení tatarů

Do pletení tatarů jsme se vrhli v úterý 26. března během tradičního Pánského klubu. Pánové tak mají připraveny pomlázky na pondělní šmigrust.

26.3.2024

Pečení perníčků a beránků

Velikonoční beránci a medové perníčky neodmyslitelně patří k velikonočním svátkům, proto jsme si je nezapomněli napéct.

25.3.2024

Velikonoční osení

Velikonoční dekorace s jarním osením, které zkrášlily pokoje obyvatelů našeho Domova, jsme vytvořili se seniorkami v pátek 15. března.

15.3.2024

Malování vajíček

Společné malování velikonočních vajíček jsme si užili ve středu 13. března. Obyvatelky našeho Domova během dopoledne vytvořily řadu krásných kraslic.

13.3.2024


Napsali o nás

Koledníci nám letos zahrají pod okny, říká ředitelka hranického Domova seniorů

Zatímco jarní vlnu koronavirové pandemie hranický Domov seniorů zvládl, letošní podzim se hluboce vryje do paměti nejen klientům, jejím rodinným příslušníkům, ale také zaměstnancům a všem, kteří podali domovu pomocnou ruku v té největší krizi. Covidem-19 se zde nakazila jedna třetina klientů z 215, ...

24.12.2020    Zdroj: Hranický deník

V hranickém domově seniorů pomáhají vojáci, desítky nemocných budou stěhovat

Domovu pro seniory v Hranicích, kde je nyní čtyřicet pět klientů s nákazou novým typem koronaviru, a výrazně vzrostla i nemocnost personálu, přispěchali na pomoc vojáci ze spojovací roty zdejší 7. mechanizované brigády. Pomáhají s úklidem, zapojují se do běžných činností a podle ředitelky domova ...

20.10.2020    Zdroj: Hranický deník

Den otevřených dveří v DS Hranice

Bohatý doprovodný program zpestřil Den otevřených dveří, který pořádal v úterý 8. října od 10 hodin hranický Domov seniorů v rámci Týdne sociálních služeb.

22.10.2019    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů láká na prohlídku

Zajímavý program připravují na Den otevřených dveří v hranickém Domově seniorů.

7.10.2019    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů letos prošel rekonstrukcí za téměř pět milionů korun

Hranice – Po úpravách vnějšího vstupního prostoru, které proběhly v první polovině roku, nyní došlo k modernizaci vytápění a také k instalaci protipožárního systému. Náklady na všechny tyto opravy se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

15.11.2016    Zdroj: Hranický deník

V domově seniorů oslavili velké životní jubileum, Marie Kalužová má sto let

Hranice – Dožít se sta let se mnoha lidem nepoštěstí. Paní Marii Kalužové z hranického Domova seniorů ano. Popřát k významnému jubileu jí přišla rodina, zaměstnanci domova i starosta.

23.3.2016    Zdroj: Hranický deník

Vánoční strom se rozsvítí u Domova seniorů

Hranice – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin u hranického Domova seniorů. Slavnostní událost doprovodí pěvecké vystoupení členek sboru Cantabile. Chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

30.11.2015    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů: Jezdíme na kole všichni, proč se nezapojit do soutěže

Hranice – Akce „Do práce na kole" už vypukla. Pozadu nezůstaly ani dva kolektivy z Hranic, každý po pěti lidech. Jako úplně první se do soutěže zapojil Domov seniorů a po něm následoval Městský úřad ve spolupráci s Městskou policií Hranice.

16.5.2015    Zdroj: Hranický deník

Hranický Domov seniorů už dávno není smutným místem, říká jeho ředitelka

Hranice – Domov seniorů Hranice slavil v pátek 27. března třicet let od svého založení. Nejen o tom, jak vypadaly oslavy si Přerovský a hranický deník povídal s ředitelkou Simonou Hašovou, která je ve funkci rok a půl.

1.4.2015    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Hraničtí senioři si zazpívali lidovky s dívčím sborem

Hranice – Usměvavé tváře i zaujetí bylo možné vidět v neděli v Domově seniorů v Hranicích. Oderský sbor Datio nejprve zazpíval na dvou po sobě jdoucích mších v kostele, poté potěšil Domov seniorů, kde předvedl své hudební umění ve dvě hodiny v neděli 15. února.

16.2.2015    Zdroj: Hranický deník