Mimořádné akce

úterý 12. 9. 14:00 Kavárna se Srdíčkem
čtvrtek 14. 9. 9:30 AZ - kvíz
pondělí 18. 9. 9:30 Mše svatá
úterý 19. 9. 9:30 Domovský turnaj v Šoupané
úterý 19. 9. 14:00 Šipky
čtvrtek 21. 9. 14:00 Ukončení léta se Záhorskou kapelou
pondělí 25. 9. 14:00 Koncert Karla Kekešiho
úterý 26. 9. 14:00 Šipky
středa 27. 9. 14:00 Pletení z pedigu

Pravidelný program

pondělí13:45 filmový klub
úterý14:00 sportovní hry
středa13:45 poslech lidové hudby
čtvrtek13:30 filmový klub
pátek15:30 mše svatá

Každodenní aktivity: vysílání televize Jitřenka, zájmová a individuální činnost obyvatel, skupinové činnosti, počítačová klubovna pro obyvatele, individuální vycházky do okolí Domova seniorů.


Časopis ECHO


Předání elektromobilů Toyota

Ve čtvrtek 6. dubna 2023 převzala naše organizace pro potřeby pečovatelské služby dva nové užitkové elektromobily značky Toyota. Auta byla pořízena s přispěním evropského fondu pro regionální rozvoj. Předmětem projektu je obnova vozového parku příspěvkové organizace Domov seniorů Hranice.

Upozornění

Vážené dámy, vážení pánové,

protože vám chceme zachovat co nejdostupnější kontakt s vašimi nejbližšími, chtěli bychom vás požádat, abyste svou návštěvu odložili v případě, že u sebe pozorujete i mírné respirační příznaky (rýma, kašel, zvýšená teplota) nebo jste v přímém kontaktu s osobou, u které probíhá akutní respirační onemocnění.

Můžeme vám zprostředkovat také videohovor.

Děkujeme za pochopení.


Protiepidemická opatření

Vážené dámy, vážení pánové,

chtěli bychom Vám oznámit, že od 25. července 2022 je vyžadována při každé Vaší návštěvě uvnitř DS Hranice ochrana dýchacích cest pomocí respirátoru třídy FFP2. Důležité je správné nasazení ochrany dýchacích cest se zakrytím dutiny ústní a okolí, včetně nosu.

Také prosím dbejte na důkladné mytí rukou a hygienickou dezinfekci rukou pomocí automatických dávkovačů umístěných u všech pokojů na chodbách.

V případě nutnosti, kdy u sebe nemáte respirátor, požádejte prosím personál o jeho vydání. Několik následujících dnů, Vám budeme takto vycházet vstříct.

Toto upozornění je vydáno na základě doporučení KHS Olomouc, ze dne 21. 7. 2022.

Děkujeme Vám za spolupráci, která snad pomůže ponechat DS Hranice otevřený pro návštěvy.


Den otevřených dveří

Vážené dámy, vážení pánové,

chtěli bychom Vás informovat, že od května opět pořádáme v našem zařízení Dny otevřených dveří, a to každou první středu v měsíci. V době od 10 do 17 hod. se vám budou věnovat pracovníci sociálního a zdravotního úseku, aby zodpověděli vaše dotazy a případně vás provedli společnými prostorami domova.

Svou návštěvu si můžete dopředu objednat v kanceláři sociálních pracovníků – tel. 581 650 207, 581 650 239. Dny otevřených dveří jsou určeny nejen zájemcům o sociální službu, ale také blízkým našich uživatelů služby.

Těšíme se na setkání.


Co se u nás dělo

Ukončení léta

Ukončení léta se Záhorskou kapelou se konalo ve čtvrtek 21. září na domovské jižní zahradě. Svým vystoupením nás během pohodového odpoledne potěšila i místní mažoretková skupina Šance pod vedením Marcely Synkové a rovněž jsme si pochutnali na výborných koláčcích, které pro nás napekli v domovské ...

21.9.2023

Vystoupení souboru z Hlohovce

Národopisný soubor Inovec ze slovenského Hlohovce k nám zavítal v pátek 15. září. Čekalo na nás hudební, pěvecké a taneční vystoupení, které nám přiblížilo slovenský folklór.

15.9.2023

Olympiáda v Radkově Lhotě

Na Malou sportovní olympiádu jsme zavítali ve čtvrtek 7. září do Domova pro seniory v Radkově Lhotě. Vedle nás a pořádajícího domova se zábavné sportovní události zúčastnili senioři z Pavlovic, Přerova a Tovačova. Zástupcům našeho Domova se na olympiádě podařilo vybojovat krásné 3. místo, za což ...

7.9.2023

Zpívání s Klubem seniorů

Společné zpívání s členkami Klubu seniorů Hranice jsme si užili ve středu 6. září, kdy jsme si během dopoledne zazpívali řadu známých lidových písní.

6.9.2023

Koncert Vladimíra Volka

V závěru měsíce srpna nás potěšil svým hudebním vystoupením Vladimír Volek, který za námi zavítal v úterý 29. srpna. Opět na nás čekal pestrý mix lidových i populárních písní, které jsme si společně zazpívali.

29.8.2023

Přednáška o vodě

Voda – základ života. Na toto téma jsme si v pátek 25. srpna vyslechli přednášku Dušana Pořízky, který nám povyprávěl o nejznámějších moravských řekách i přehradách. Barvité povídání rovněž doplnilo promítání krásných fotografií.

25.8.2023

Turnaj v Šoupané

Přesnost i sílu jsme poměřili ve středu 23. srpna při turnaji v Šoupané. Sportovní dopoledne s touto populární hrou jsme si všichni užili.

23.8.2023

Canisterapie

Fenky Gloria a Adolína nám udělaly radost ve čtvrtek 10. srpna, kdy s nimi v rámci canisterapie za námi zavítal chovatel Zdeněk Babáček.

10.8.2023

V létě se nenudíme

I když nám v létě mnohdy počasí nepřeje, rozhodně se nenudíme. Upečeme si třeba cuketovou buchtu, zahrajeme si oblíbenou hru Šoupanou, uděláme si výlet k větrnému mlýnu v Partutovicích či si vyzkoušíme pletení z pedigu.

9.8.2023

Vystoupení Dáši Čočkové a Aleny Sábové

Známé české populární hity zazněly v pátek 4. srpna na vystoupení zpěvačky Dáši Čočkové, se kterou rovněž zazpívala Alena Sábová. Obě dámy nám zpříjemnily odpoledne.

4.8.2023

Výlet k Panně Marii ve skále

Poutní místo Panny Marie ve skále jsme navštívili ve středu 2. srpna nedaleko Klokočůvku v údolí řeky Odry. Při tichém rozjímání jsme zde symbolicky zapálili svíčky při vzpomínce na naše blízké, přečetli si o historii tohoto svatého místa a napili se pramenité a podle legendy i léčivé vody, která ...

2.8.2023

AZ - kvíz a Karel Kekeši

Závěr měsíce července v našem Domově patřil ve středu 26. července oblíbenému vědomostnímu AZ – kvízu a ve čtvrtek 27. července hudebnímu vystoupení Karla Kekešiho. Obě akce jsme si moc užili.

27.7.2023

Setkání se sovičkami

Setkání se sovičkami, konkrétně s výrečkem bělolícím jsme si užili v úterý 18. července, kdy k nám zavítala chovatelka těchto afrických sov. Majitelka Rozárky a Ariela nám popovídala o jejich chovu i zajímavostech z jejich života. Rovněž jsme si mohli sovičky pohladit a nechat se s nimi vyfotit. ...

18.7.2023


Napsali o nás

Koledníci nám letos zahrají pod okny, říká ředitelka hranického Domova seniorů

Zatímco jarní vlnu koronavirové pandemie hranický Domov seniorů zvládl, letošní podzim se hluboce vryje do paměti nejen klientům, jejím rodinným příslušníkům, ale také zaměstnancům a všem, kteří podali domovu pomocnou ruku v té největší krizi. Covidem-19 se zde nakazila jedna třetina klientů z 215, ...

24.12.2020    Zdroj: Hranický deník

V hranickém domově seniorů pomáhají vojáci, desítky nemocných budou stěhovat

Domovu pro seniory v Hranicích, kde je nyní čtyřicet pět klientů s nákazou novým typem koronaviru, a výrazně vzrostla i nemocnost personálu, přispěchali na pomoc vojáci ze spojovací roty zdejší 7. mechanizované brigády. Pomáhají s úklidem, zapojují se do běžných činností a podle ředitelky domova ...

20.10.2020    Zdroj: Hranický deník

Den otevřených dveří v DS Hranice

Bohatý doprovodný program zpestřil Den otevřených dveří, který pořádal v úterý 8. října od 10 hodin hranický Domov seniorů v rámci Týdne sociálních služeb.

22.10.2019    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů láká na prohlídku

Zajímavý program připravují na Den otevřených dveří v hranickém Domově seniorů.

7.10.2019    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů letos prošel rekonstrukcí za téměř pět milionů korun

Hranice – Po úpravách vnějšího vstupního prostoru, které proběhly v první polovině roku, nyní došlo k modernizaci vytápění a také k instalaci protipožárního systému. Náklady na všechny tyto opravy se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

15.11.2016    Zdroj: Hranický deník

V domově seniorů oslavili velké životní jubileum, Marie Kalužová má sto let

Hranice – Dožít se sta let se mnoha lidem nepoštěstí. Paní Marii Kalužové z hranického Domova seniorů ano. Popřát k významnému jubileu jí přišla rodina, zaměstnanci domova i starosta.

23.3.2016    Zdroj: Hranický deník

Vánoční strom se rozsvítí u Domova seniorů

Hranice – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin u hranického Domova seniorů. Slavnostní událost doprovodí pěvecké vystoupení členek sboru Cantabile. Chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

30.11.2015    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů: Jezdíme na kole všichni, proč se nezapojit do soutěže

Hranice – Akce „Do práce na kole" už vypukla. Pozadu nezůstaly ani dva kolektivy z Hranic, každý po pěti lidech. Jako úplně první se do soutěže zapojil Domov seniorů a po něm následoval Městský úřad ve spolupráci s Městskou policií Hranice.

16.5.2015    Zdroj: Hranický deník

Hranický Domov seniorů už dávno není smutným místem, říká jeho ředitelka

Hranice – Domov seniorů Hranice slavil v pátek 27. března třicet let od svého založení. Nejen o tom, jak vypadaly oslavy si Přerovský a hranický deník povídal s ředitelkou Simonou Hašovou, která je ve funkci rok a půl.

1.4.2015    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Hraničtí senioři si zazpívali lidovky s dívčím sborem

Hranice – Usměvavé tváře i zaujetí bylo možné vidět v neděli v Domově seniorů v Hranicích. Oderský sbor Datio nejprve zazpíval na dvou po sobě jdoucích mších v kostele, poté potěšil Domov seniorů, kde předvedl své hudební umění ve dvě hodiny v neděli 15. února.

16.2.2015    Zdroj: Hranický deník