Mimořádné akce

pátek 7. 12. 10:00 Předvánoční setkání s vedením města Hranice
úterý 11. 12. 10:00 Stínové divadlo – studenti Střední lesnické školy
středa 12. 12. 13:45 hudební vystoupení Oldřicha Kubíčka
čtvrtek 13. 12. 10:00 Vystoupení dětí - SPOLEČNĚ YEKHETANE z Ostravy
pátek 14. 12. 10:00 hudební vystoupení dětí ZUŠ Hranice
úterý 18. 12. 15:00 hudební vystoupení Dáši Čočkové a Vladimíra Knápka
středa 19. 12. 14:00 hudební vystoupení manželů Procházkových
pátek 21. 12. 10:00 Ochutnávka nutričně vyvážených jídel
pátek 28. 12. 13:30 Předsilvestrovská kavárna

Pravidelný program

pondělí13:45 filmový klub
úterý14:00 sportovní hry
středa13:45 poslech lidové hudby
čtvrtek13:30 filmový klub
pátek15:30 mše svatá

Každodenní aktivity: vysílání rádia Jitřenka, zájmová a individuální činnost obyvatel, skupinové činnosti, počítačová klubovna pro obyvatele, individuální vycházky do okolí Domova seniorů.


Časopis ECHO


Dotazník spokojenosti

Vážení návštěvníci našeho Domova,

k tomu, aby naše služba mohla poskytována co nejkvalitněji, potřebujeme znát Váš názor. Můžete proto využít možnosti vyjádřit své poznatky, přání i připomínky prostřednictvím Dotazníku spokojenosti, který najdete v záložce Dokumenty. Vyplněný formulář nám můžete zaslat elektronicky na e-mail info@domovsenioruhranice.cz, nebo poštou na adresu našeho Domova, případně jej můžete vložit do schránek určených pro podávání námětů, přání a stížnosti rozmístěných ve všech ubytovacích poschodích Domova a ve vestibulu.

Děkujeme Vám za Vaši spolupráci.


Domov seniorů Hranice získal Značku kvality

Domov seniorů spolu s Domovem se zvláštním režimem byl oceněn Značkou kvality, kterou uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Přidělenými pěti hvězdami tak dosáhl nejvyššího možného hodnocení. Slavnostního předávání ceny se účastnili rovněž zástupci zřizovatele Mgr. Ivo Lesák, místostarosta města Hranice a Mgr. Vojtěch Bušina, vedoucí odboru školství a sociálních věcí.

V rámci akreditace byla posouzena oblast ubytování, stravování, kultura, partnerství a péče. Cílem Značky kvality je poskytnout seniorům vstupujícím do sociální služby, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v domově očekávat.

Chtěla bych všem zaměstnancům velmi poděkovat za to, že svou náročnou práci vykonávají velmi svědomitě, pečlivě a laskavě s ohledem na individuální potřeby každého člověka.

Dosažený úspěch je nejen potěšující, ale i zavazující. Rádi bychom proto také v dalších dnech naplnili obsah slov A. Reponda: „Stáří nemá být koncem života, ale jeho korunou.“

Simona Hašová


Jedeme v tom společně

V letošním roce jsme se rozhodli zapojit do celostátní soutěže s názvem Jedeme v tom společně. Tento projekt vymysleli a organizují již třetím rokem v Domově seniorů Vrbno pod Pradědem. Cílem akce je motivovat seniory k pohybu, v tomto případě se jedná o jízdu na šlapadle či rotopedu, a také podpořit aktivizaci a společenské vazby klientů mezi sebou. Trasa je dlouhá 1800km, objedeme společně celou Českou i Slovenskou republiku. Startuje se hypoteticky na Pradědu, projíždí se městy Ostrava, Povážská Bystrica, Košice, Nitra, Bratislava, Brno, České Budějovice, Písek, Plzeň, Praha, Hradec Králové, Olomouc, a cíl je opět na Pradědu. Start je stanoven na datum 1.3.2018 v 10.00 hod a délka projektu je do konce dubna. Podrobnosti k celé akci naleznete na stránkách www.jedeme-spolecne.cz. Spolupracujícími subjekty ročníku 2018 jsou Výbor dobré vůle – nadace Olgy Havlové, europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, firma Marli – David Valach a Linda Dolečková, město Vrbno pod Pradědem, katedra informatiky UP Olomouc.

Protože je to pro nás a naše klienty první ročník, stanovili jsme si reálný cíl, a ten je, dokončit soutěž. Takže naše heslo zní: „ Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se! „


Stálá expozice Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla

V našem domově můžete shlédnout stálou expozici sochaře, kreslíře, výtvarného teoretika, básníka, ilustrátora a kritika Prof. PaedDr. Zdeňka Přikryla.

Ukázku z děl tohoto významného umělce naleznete na oddělní 4, ve 2. patře, pavilonu I.


Den otevřených dveří

Každou první středu v měsíci od 8 hod do 17 hod je u nás Den otevřených dveří, kdy máte možnost přijít si prohlédnout prostory a vybavení našeho Domova seniorů. V tento den je Vám k dispozici sociální pracovnice a také vedoucí oddělení sociální a zdravotní péče, které Vás provedou Domovem seniorů, poskytnou informace a zodpoví Vaše dotazy.

Den otevřených dveří je určen nejen pro žadatele o umístění do Domova seniorů, ale také pro rodinné příslušníky našich stávajících uživatel. Máte možnost konzultovat své dotazy se sociální pracovnicí a také s vedoucí úseku sociální a zdravotní péče.


Výstava Barvy života

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu Barvy života, která bude probíhat od 7. do 29. září 2017 v Galerii M+M.

Na výstavě představí své práce senioři z Hranicka, Kub seniorů Hranice, Prof. PaedDr. Zdeněk Přikryl, DAS Pavlovice, DD Prostějov, Sociální služby Lipník, DpS Radkova Lhota, Harmonia a Humanus Hlohovec (SR).

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 7. zaří 2017 v 15 hodin.


Žádost o spolupráci

V prostorách domova připravujeme pro naše obyvatele vzpomínkovou místnost, která bude zachycovat život před několika desetiletími.

Pokud nám můžete darovat nějaký dobový nábytek nebo doplněk, prosíme, pošlete svou nabídku spolu s fotografií na adresu info@domovsenioruhranice.cz. Děkujeme za pomoc


Co se u nás dělo

Výstava na Staré radnici

Výstavu Za časů první republiky jsme navštívili v úterý 30. října ve výstavních prostorách hranické Staré radnice. Senioři si zde prohlédli dobový nábytek, techniku, oblečení a historické fotografie Hranic.

30.10.2018

Vystoupení holandského sboru

Čtyřicetičlenný ženský sbor De Vietgrieten z holandského města Leidschendam-Voorburg nás potěšil svým vystoupením v sobotu 27. října. Koncert, který nadchl všechny posluchače, se uskutečnil při příležitosti oslav 100. výročí založení naší republiky.

27.10.2018

První republika na zámku

Prvorepublikovou atmosféru zažili v pátek 26. října senioři z našeho Domova, kteří zavítali do dvorany hranického zámku. Zde se konala akce s názvem Za časů první republiky. K vidění byly dobové automobily i motorky, oblečení či vojenská výstroj. Během odpoledne rovněž hrála hudba, která zněla za ...

26.10.2018

Ocenění pro pana Matyáše

Pamětní list u příležitosti poděkování za péči o kulturní dědictví ve Slavičí obdržel ve středu 17. října náš obyvatel, pan Jaromír Matyáš. Ocenění města Hranice panu Matyášovi předal starosta města Jiří Kudláček. Ke gratulantům se rovněž přidal tajemník Městského úřadu Hranice Vladimír Vyplelík a ...

17.10.2018

Seniorky předaly panenky dětem

Tradičního předávání panenek na Dětském oddělení Nemocnice Hranice se v úterý 16. října zúčastnily obyvatelky našeho Domova, které se dlouhodobě podílejí na jejich výrobě. Zde se setkaly se zástupci Společenského klubu Panenka, který akci zaštiťuje, s vedením oddělení i s členkami Svazu diabetiků ...

16.10.2018

Výstava v Lipníku

Příjemně strávené dopoledne jsme zažili v pondělí 15. října, kdy jsme zavítali na slavnostní vyhlášení 8. ročníku soutěže seniorských prací „Pro radost a potěšení“ v Sociálních službách města Lipník nad Bečvou. Zde jsme v konkurenci dalších deseti kolektivů i jednotlivců obdrželi pěkné 5. místo. ...

15.10.2018

Den otevřených dveří

Bohatý doprovodný program zpestřil Den otevřených dveří, který jsme pořádali v úterý 9. října v rámci již 10. ročníku Týdne sociálních služeb. V dopoledních hodinách přispělo k dobré náladě vystoupení harmonikářského Dua Foltýnkovi. Během odpoledne pak na posluchače čekala série přednášek, které ...

9.10.2018

Farmářské trhy

Na Farmářské trhy jsme zavítali v pátek 5. října na místní Masarykovo náměstí. Zde si senioři prohlédli stánky s různými regionálními produkty, z nichž některé si na místě rovněž zakoupili.

5.10.2018

Václav Bednář představil novou knihu

Svou novou knihu o hranickém mauzoleu nám představil v pondělí 24. září místní historik Václav Bednář. Při této příležitosti nám rovněž popovídal o hranické vojenské akademii i zajímavých osobnostech Hranic a promítnul staré fotografie.

24.9.2018

Přednáška o Hranické propasti

Přednášku o Hranické propasti, která je nejhlubší sladkovodní propastí na světě, jsme si vyslechli ve čtvrtek 20. září. Se zajímavým povídáním na toto téma za námi zavítala ředitelka Zbrašovských aragonitových jeskyní Barbora Šimečková, která nám rovněž promítla fotografie z historie průzkumu této ...

20.9.2018

Posezení s lidovými písničkami

Posezení s lidovými písničkami si ve čtvrtek 13. září užili obyvatelé hranického Domova seniorů. Hudební odpoledne pro ně připravila paní Čočková a Sábová, se kterými si posluchači zazpívali známé lidovky.

13.9.2018

Návštěva zámku a infocentra

Na hranický zámek a do nového informačního centra v Teplicích nad Bečvou zavítali během srpna a září obyvatelé hranického Domova seniorů. Na zámku zhlédli výstavu Pískovcové dílny Tabita a výstavu obrazů Jakuba Čočka. V infocentru na teplickém nádraží si pak prohlédli poutavou expozici věnovanou ...

13.9.2018

Olympiáda v Radkově Lhotě

Druhé místo vybojovali zástupci hranického Domova seniorů, kteří se ve středu 12. září zúčastnili Malé sportovní olympiády v Domově pro seniory v Radkově Lhotě. Na olympiádě poměřili síly se seniory z celého Olomouckého kraje.

12.9.2018


Napsali o nás

Domov seniorů letos prošel rekonstrukcí za téměř pět milionů korun

Hranice – Po úpravách vnějšího vstupního prostoru, které proběhly v první polovině roku, nyní došlo k modernizaci vytápění a také k instalaci protipožárního systému. Náklady na všechny tyto opravy se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

15.11.2016    Zdroj: Hranický deník

V domově seniorů oslavili velké životní jubileum, Marie Kalužová má sto let

Hranice – Dožít se sta let se mnoha lidem nepoštěstí. Paní Marii Kalužové z hranického Domova seniorů ano. Popřát k významnému jubileu jí přišla rodina, zaměstnanci domova i starosta.

23.3.2016    Zdroj: Hranický deník

Vánoční strom se rozsvítí u Domova seniorů

Hranice – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin u hranického Domova seniorů. Slavnostní událost doprovodí pěvecké vystoupení členek sboru Cantabile. Chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

30.11.2015    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů: Jezdíme na kole všichni, proč se nezapojit do soutěže

Hranice – Akce „Do práce na kole" už vypukla. Pozadu nezůstaly ani dva kolektivy z Hranic, každý po pěti lidech. Jako úplně první se do soutěže zapojil Domov seniorů a po něm následoval Městský úřad ve spolupráci s Městskou policií Hranice.

16.5.2015    Zdroj: Hranický deník

Hranický Domov seniorů už dávno není smutným místem, říká jeho ředitelka

Hranice – Domov seniorů Hranice slavil v pátek 27. března třicet let od svého založení. Nejen o tom, jak vypadaly oslavy si Přerovský a hranický deník povídal s ředitelkou Simonou Hašovou, která je ve funkci rok a půl.

1.4.2015    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Hraničtí senioři si zazpívali lidovky s dívčím sborem

Hranice – Usměvavé tváře i zaujetí bylo možné vidět v neděli v Domově seniorů v Hranicích. Oderský sbor Datio nejprve zazpíval na dvou po sobě jdoucích mších v kostele, poté potěšil Domov seniorů, kde předvedl své hudební umění ve dvě hodiny v neděli 15. února.

16.2.2015    Zdroj: Hranický deník

Správná trefa. Na turnaj v šipkách přijely do Hranic týmy z celého kraje

Hranice – Osmnáct hráčů, široká fanouškovská základna hranických reprezentantů a celkem šest zúčastněných seniorských domovů z Olomouckého kraje.

9.12.2014    Zdroj: Hranický deník

Domov seniorů plánuje další práce. Opraví vchod do budovy

Hranice – Doslova jen pár měsíců se klienti Domova seniorů v Hranicích těší z několika zbrusu nových prostorů a opravených zařízení. Už nyní ale vedení této hranické příspěvkové organizace uvažuje nad modernizací dalších částí budovy, ze které budou mít největší užitek opět samotní klienti.

8.11.2014    Zdroj: Hranický deník

VIDEO: Uživatelé Domova seniorů si užili prosluněnou olympiádu

Hranice – Zábava spojená se sportováním a společné venkovní posezení pod sluncem. I to bylo smyslem Domovské olympiády, která se ve čtvrtek dopoledne konala v Domově seniorů Hranice. Na celkem sedmi stanovištích poměřilo své schopnosti dvacet soutěžících.

22.5.2014    Zdroj: Hranický deník

Modernizace Domova seniorů je hotová. Má nové koupelny, výtahy i sál

Hranice – Domov seniorů v novém kabátu. Tak by se dala charakterizovat již dokončená modernizace tohoto hranického zařízení.

21.5.2014    Zdroj: Hranický deník